Rakiplerimiz de çok güçlü

Perşembe 25.03.2010 13:50

İspanya Futbol Milli Takımı Teknik Direktörü Vicente Del Bosque, ''İspanya'da herkes, Dünya Kupası'nın kazanılamamasının başarısızlık olacağını düşünüyor. Ben de bunun her şekilde aşırıcılık olduğunu düşünüyorum'' dedi.

FIFA'nın internet sitesinde yayımlanan demecinde Del Bosque, İspanyolların Dünya Kupası'ndan beklentilerinin çok yüksek olmasını anlayışla karşıladığını söyledi.

Dünya Kupası'nın favorileri arasında İspanya'nın da gösterilmesi konusunda tamamen hemfikir olmadığını kaydeden İspanyol teknik adam ''Son Avrupa Şampiyonu olduğumuzu ve birçok maçımızı galibiyetle tamamladığımızı inkar edemeyiz. Bizi favori gibi göstermeleri normal ama biz çok güçlü rakiplerle karşılaşacağımızı iyi biliyoruz'' açıklamasında bulundu.

Dünya Kupası'nda ne yapacağı merakla beklenen Arjantin için ''Her alanda çok iyi futbolculara sahip, büyük bir takım. Eleme gruplarında şansı kötü gitmiş olabilir ama bu, favoriler arasından yer almadığı anlamına gelmez'' değerlendirmesini yapan Del Bosque, ''Bizi çok zor bir turnuva bekliyor'' diye konuştu.

Del Bosque, Dünya Kupası'nda, Lionel Messi (Arjantin), Cristiano Ronaldo (Portekiz), Wayne Rooney (İngiltere) ve Didier Drogba'nın yıldızlaşacağını (Fildişi Sahili) savunurken, ''Futbol, kollektif bir oyun ama dengeleri bozmak için bireysel yeteneklere ihtiyaç var. Tüm mevkilerde büyük futbolculara sahibiz'' dedi
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN