Messi'yi rahat bırakalım

Pazartesi 29.03.2010 17:08

Hollandalı efsanevi futbolcu Johan Cruyff, Barcelona'nın Arjantinli yıldızı Lionel Messi'nin, dünyanın gelmiş geçmiş en iyi futbolcuları arasında gösterilen Arjantinli Diego Armando Maradona ile kıyaslanmasının saçma olduğunu söyledi.

Barcelona'nın eski oyuncusu ve teknik direktörü Cruyff, Katalan El Periodico gazetesine yaptığı açıklamada, ikisi de çok iyi oyuncular olan Messi ve Cristiano Ronaldo'nun (Real Madrid) kıyaslanmasını bile adil bulmadığını çünkü iki oyuncunun da farklı özelliklere sahip olduğunu belirtti.Cruyff, ''Messi ile Ronaldo'nun kıyaslanması bile bana adil gözükmezken, Messi-Maradona kıyaslaması saçma'' dedi.

Barcelona'nın onursal başkanı olan Cruyff, ''Kıyaslamaların hep rahatsız edici olmasının yanı sıra, nasıl bir şeyin diğerinden kesinlikle iyi ya da daha kötü olduğu söylenebilir ki. Ayrıca ikisi de aynı dönemin ya da aynı futbol tarzının oyuncuları değiller'' diye konuştu.

Cruyff ''Maradona olay yaratan, şaşırtıcı bir oyuncuydu, sahada inanılmaz işler yapardı. Messi de şu an bunu yapıyor. Onun oyunundan faydalanalım ve onu rahat bırakalım'' ifadesini kullandı.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN