Futbolculuktan nefret edecekler!

Pazartesi 26.04.2010 22:29
Futbolda, Avrupa Şampiyonlar Ligi yarı final rövanşında 28 Nisan Çarşamba akşamı oynanacak Barcelona-Inter maçı öncesinde, Barcelonalı futbolcular taraftarlarından çok şey bekliyor.

Inter maçını düşünerek son bir haftadır taraftarlarına mesajlar veren Barcelonalı futbolcular, ilk maçtaki 3-1'lik yenilgiyi telafi eden bir skor yakalayıp turu geçebilmek için 98 bin kişilik Nou Camp Stadının dolması ve taraftarların sürekli destek vermesinin şart olduğunu vurguluyor.

Barcelona'lı futbolculardan Gerard Pique, ''Bu zamana kadar hiç görülmemiş, tarihin en iyi Nou Camp'ı olmasını istiyorum. Bir tek boş yer bile olmasın. Inter'li oyuncular, sahaya girdiklerinde, 90 dakika boyunca futbolculuktan nefret etsinler. Baştan itibaren baskı altında kalsınlar. Sonuçta turu elde edeceğimize eminim'' ifadelerini kullandı.

Pique, kullandığı sözlerin sert olmasına rağmen, bunun "asla yanlış anlaşılmamasını" istedi ve "sıfır şiddet" istediğini kaydederek, ''Benin istediğim, taraftarlar bizi isteklendirsinler, bizimle bir atmosfer yaratsınlar ve Inter tek başına kalsın'' dedi.

İlk maçtaki 3-1'lik yenilginin telafi edilebilecek bir skor olduğunu savunan Pique, Barcelona'nın bu sezon sahasında oynadığı ve farklı kazandığı maçlara bakıldığında, bu takımın turu geçebilecek bir skor yakalayabileceğine inanılabileceğini belirtti.

İspanyol futbolcu, ''Bir gol yesek bile, turu geçmeyi denemeye devam edeceğiz'' diyerek sözlerini tamamladı.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN