"Alıngan"

Cuma 30.04.2010 14:35

İngiltere Premier League takımlarından Stoke City'nin menajeri Tony Pulis, milli futbolcu Tuncay Şanlı'yı alıngan olmakla suçladı.

İngiliz Daily Mirror gazetesinde yer alan haberde, menajer Pulis, yıllar önce futbolcuların menajerlerinin yanına gelerek yüz yüze konuşmayı tercih ettiklerini belirterek, ''Ama bugün Tuncay ve Kitson alınganlık gösteriyor ve bunun da doğru olduğunu düşünüyor'' dedi.

Bu durumu garipsediğini anlatan Galli teknik adam, ''Artık farklı bir zamandayız. Oyundan çıkarıldığı için memnun olan bir futbolcuyla bugüne kadar karşılaşmadım. Ancak bir sıkıntınız varsa Pazartesi gününe kadar bekleyip menajerin kapısını çalarsınız ve problemi çözersiniz'' ifadelerini kullandı.

Futbolcuların kazandıkları paralara gönderme yapan ve bazı oyuncuların çok ''değerli'' olduğunu kaydeden Pulis, ''Çok fazla para kazanıp bir balon içerisinde yaşıyorlar. Hayatın gerçeklerinden uzaklar'' yorumunu yaptı.

Bu arada BBC'de yer alan haberde ise Pulis, takımıyla ilgili medyada yer alan haberlere duyduğu kızgınlığı dile getirdi.

Tuncay'ın durumunun diğer oyunculara göre bazı açılardan farklı olduğunu ve milli futbolcunun değişik bir kültürden geldiğini ifade eden 52 yaşındaki teknik adam, İngiliz futbolcuların davranışlarına tepki göstererek, ''Bir odam var. Kapısını çalıp benimle konuşabilirler'' dedi.

Öte yandan Guardian gazetesinde 2 gün önce yer alan haberde, menajer Pulis'in, disiplinsiz davranışları nedeniyle aralarında milli futbolcu Tuncay Şanlı, James Beattie, Liam Lawrence ve Dave Kitson'ın da bulunduğu yaklaşık 10 futbolcuyla sezon sonunda yollarını ayıracağı ileri sürülmüştü.

Sezon başında 5 milyon sterline Middlesbrough takımından transfer edilen Tuncay Şanlı'nın, Kasım ayında Hull City ile oynanan maçın 81. dakikasında oyuna girdiğini, ancak 87. dakikada oyundan çıkarılınca sinirlenerek stadı terk ettiğini hatırlatan Guardian, milli futbolcunun aynı hareketi Mart ayındaki Aston Villa maçında da yaptığını yazmıştı.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN