Futbolun dahisi

Cuma 30.04.2010 11:43

BARCELONA’yı eleyerek Şampiyonlar Ligi’nde finale kalan Inter’de bayram havası var.

Başkan Moratti, teknik direktörü Mourinho'yu, Mourinho oyuncularını, oyuncular ise başkanlarını kahraman ilan etti.

Mourinho: Bu kariyerimin en güzel anı. Bundan sonra Madrid'i düşünmeye başladık. 10 kişi kalmasaydık Barcelona'yı yenerdik. Bu bir kahramanlar takımı. Oyuncularım maçı kazanmak istiyordu. Kan tükürsek bile son ana kadar mücadele edeceklerine bana söz verdiler.

Başkan Moratti: Çok mutluyum. 10 kişiyle dünya şampiyonuna karşı, onların stadında mücadele ettik. Güçlü karakterlerini sahaya yansıttılar. Şu anda 3 finalimiz var. Şampiyorlar Ligi, İtalya Kupası ve İtalya Ligi. Mourinho bir kez daha gerçek bir dahi olduğunu gösterdi. Çok akıllıca oynadık. Her Inter taraftarı bugün çok mutlu. Benim gibi.

Lucio: Çok güçlü bir Barcelona'yı yendik. Çünkü biz de çok güçlüyüz. Tanrıya bize verdiği güç için teşekkür ederim.

Cambiasso: Başkanımıza bize yaptığı tüm fedakarlık için teşekkür ederim. Artık Madrid'deki finali düşünüyoruz. Attıkları gol ofsayttı ama artık çok da önemli değil.

MOURİNHO BARCELONA TARAFTARINI NASIL ÇILDIRTTI?

Sneijder: Her futbolcunun hayali Şampiyonlar Ligi finali oynamaktır. Şimdi oradayız. Yolumuza devam ediyoruz ama küçük bir parti yapmak da hakkımız.

Motta: Ben ona dokunmadım bile. Döndüğümde hakemin yanındaydı. Oyundan atılmam büyük haksızlık oldu. Sergio sahtekarlık yaptı. Onun yüzünden finalde oynayamayacağım. Bize attıkları gol ofsayttı. Hakeme rağmen finali yükselmeyi başardık.

MOURİNHO HEM GS'NİN HEM FB'NİN KAPISINDAN NASIL DÖNDÜ?

Zanetti: Zorlandık ama zaferi hakettik. Ne kadar iyi bir takım olduğumuzu gösterdik. Çok zor bir atmosfer vardı. Ama ruhumuzu ortaya koyduk. Kazanma hırsızımızla istediğimizi aldık. Artık Madrid'deki finali düşünüyoruz.

BARCELONA-İNTER MAÇININ UNUTULMAZ AN'LARI
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN