Ne maç ama!

Salı 04.05.2010 20:56
İtalya'da geçen pazar gecesi SS Lazio-FC İnter arasında oynanan lig maçının yankıları sürüyor.

İtalya (A) Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Marcello Lippi, FC Inter'in sahadan 2-0 galip ayrıldığı maç sırasında tribünlerde gözlenen manzarayla ilgili olarak, ''Kariyerim boyunca, kendi takımı aleyhinde tezahürat yapan bir stadyum görmemiştim. O maçta, meşru sayılabilecek ya da sayılamayacak her şeyin yaşandığı inancındayım'' dedi.

Lippi, Roma yakınlarındaki Borghesiana Spor Tesisleri'nde, milli takım antrenmanının ardından düzenlediği basın toplantısında, pazar gecesi oynanan karşılaşma konusunda, ''İnter hiç kuşkusuz üstün konumdaydı. Lazio'nun oyuncuları psikolojik açıdan garip bir durumdaydılar. En dikkat çekici şey ise seyircilerin sergilediği tavırdı'' diye konuştu.

Marcello Lippi, yaşananların İtalyan futbolunun imajına ağır bir darbe olduğu biçimindeki yorumlara katılmadığını da söyledi.
Teknik Direktör Lippi, İtalya'nın futbolda şike skandalıyla sarsıldığı, önemli kulüplere cezaların yağdırıldığı 2006 yılında Dünya Kupası'nı kazandığını hatırlatarak, ''İtalyan futbolu başka bir şeydir. Dört yıl önce futbolumuzun müthiş bir kaos yaşadığı dönemde dahi 23 oyuncumuz sayesinde Dünya Kupası'nı aldığımız unutulmamalıdır'' ifadelerini kullandı.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN