Web Sürümüne Geç

Mourinho İspanya'yı istiyor

Çarşamba 12.05.2010 17:24

İtalya Birinci Futbol Ligi (Serie A) takımlarından FC Inter'in Portekizli çalıştırıcısı Jose Mourinho, ''İspanya'da büyük bir takım çalıştırmayı istiyorum'' dedi.

Uluslararası Futbol Tarihi ve İstatistikleri Federasyon'unun (IFHHS) dünyada yılın antrenörleri adayları arasında gösterdiği Jose Mourinho, tören için bulunduğu İngiltere'nin başkenti Londra'da, İspanya'nın Real Madrid takımına yakınlığı ile bilinen ''AS'' gazetesinin sorularını yanıtladı.

Gelecek sezon Real Madrid'i çalıştırıp çalıştırmayacağı sorulan başarılı teknik adam, ''Şurası açık ki, Portekiz Milli Takımı'nın başına geçmeden önce planlarım arasında İspanya'da büyük bir takımı çalıştırmak da var'' diye konuştu.

Avrupa Şampiyonlar Ligi yarı finalinde Barcelona'yı elemesi sebebiyle birçok olumlu eleştiri aldığını ve final için tekrar İspanya'ya geleceğini belirten Mourinho, ''Bugün baktığımızda, Şampiyonlar Ligi finali için Santiago Bernabeu Stadı'na gelecek iki antrenörden biriyim. Şu anki tek düşüncem Serie A'da Siena'yı yenip şampiyonluğa ulaşmak ve ardından Şampiyonlar Ligi'ni kazanmak'' dedi.

Mourinho'nun menajeri Jorge Mendes ise yaptığı açıklamada, ''Bu konu hakkında 23 Mayıs'a kadar konuşmayacağız. Yani Şampiyonlar Ligi finali sonrasına kadar'' ifadelerini kullandı.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN