Nuri Şahin: En iyi olmalıyım!

Çarşamba 19.05.2010 17:01

Alman Birinci Futbol Ligi (Bundesliga) takımlarından Borussia Dortmund'da forma giyen Türk milli futbolcu Nuri Şahin, hedefinin Almanya'nın en iyi oyuncuları arasına girmek olduğunu söyledi.

Nuri, ''Sport Bild'' adlı spor dergisinde yayınlanan röportajında, kendisini her zaman geliştirmek istediğini belirterek, ''Daha fazla gol tehlikesi yaratmak, daha istikrarlı olmak istiyorum. Almanya'nın en iyi oyuncuları arasına girmek istiyorum'' dedi.

Ligde, 21 yaşında olmasına rağmen orta sahanın vazgeçilmez oyuncularından biri olduğu şeklinde yorum yapılması üzerine de Nuri, yaşının önemli olmadığını, Bundesliga'da 105 maç oynadığını ve sorumluluk almayı sevdiğini ifade ederek, teknik direktörünün yardımı ile her alanda gelişme gösterdiğini, her maçtan sonra kendisi ile ilgili istatistiki bilgileri aldığını kaydetti.

Ligin bitimine 2 hafta kala Wolfsburg'a karşı kullandığı penaltı atışını gole çevirememesi sonrasında üzüldüğünü, ancak şimdi bunu unuttuğunu belirten Nuri, bir dahaki penaltıyı yine kendisinin kullanacağını ve böylelikle sorumluluk üstleneceğini söyledi.

Nuri, kendisine danışan takımdaki genç oyuncularla ilgilendiğini, bundan gurur duyduğunu ve bunun kendisinin de iyi yolda olduğunu gösterdiğini ifade etti. Dortmund'un hedefinin, sürekli bir şekilde Avrupa'da oynamak olması gerektiğini belirten Nuri, bunun başarılması durumunda daha yüksek hedeflere de bakılabileceğini kaydetti.

Türk Milli Takımında kadroda yer aldığını, ancak kendisine şans verilmediğini ifade eden Nuri, eski teknik direktörün hep Emre ve Aurelio'yu oynattığını, yeni teknik direktörle bu durumun değişeceğini ümit ettiğini söyledi. Nuri, Türk Milli Takımının yeni teknik direktörü Guus Hiddink'in görevine Ağustos ayında başlayacağını, henüz kendisini aramadığını, ancak yardımcısının telefonla aradığını sözlerine ekledi.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN