Kupayı kazanmaya gidiyoruz

Salı 25.05.2010 00:00

Alman milli takımının Türk kökenli oyuncusu Mesut Özil, hedeflerinin 2010 Dünya Kupası'nı kazanmak olduğunu söyledi.

Mesut, Kicker spor dergisinde yayınlanan röportajında, takımdaki herkesin Dünya Kupası'nı kazanmak istediğini belirterek, ''Hedefimiz bu. Güney Afrika'ya bir kaç iyi maç oynamaya değil, turnuvayı kazanmaya gidiyoruz. Bu potansiyelimiz var'' dedi.

Teknik direktör ve takım tarafından kendisine güven verildiğini, kendisini iyi hissetmesi durumunda tüm potansiyelini gösterebileceğini ifade eden Mesut, genç takımlarda da orta sahanın ortasında, hücuma yönelik oynadığını ve bu mevkide kendisini iyi hissettiğini, milli takımda ve Werder Bremen'de de bu mevkide oynayarak faydalı olacağını gösterdiğini söyledi.

Michael Ballack'ın sakatlanmasının kendilerini üzdüğünü, onun yerinin bire bir doldurulamayacağını bildiklerini belirten Özil, yine de çok güçlü bir takım olduklarını, çok genç oyunculara sahip olmalarına rağmen, bu oyuncuların, ligde, Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi'nde yüksek bir seviyede oynayabileceğini ispatladıklarını kaydetti.

Mesut, kendisinin Güney Afrika'ya gidecek Alman milli takım kadrosunda yer alacağına kesin bir şekilde inandığını sözlerine ekledi.

Alman Milli Takımı Teknik Direktörü Joachim Löw'ün Güney Afrika'ya gidecek 23 kişilik kadroyu yarın açıklaması bekleniyor.
DİĞER
Yükleniyor
SON DAKİKA