Hedefim ilk 11

Çarşamba 26.05.2010 00:00

Almanya Milli Futbol Takımının Türk kökenli oyuncusu Serdar Taşçı, ilk onbirde oynamayı hedeflediğini söyledi.

Serdar, Frankfurter Rundschau gazetesinde yayınlanan röportajında, teknik direktör Joachim Löw'ün kendisi hakkında, Dünya Kupası kadrosunda yer alacağı yönünde yaptığı açıklamadan mutluluk duyduğunu belirterek, ''Hedefim ilk onbirde yer almak. Bunun için ağır bir şekilde çalışıyorum'' dedi.

Kaptan Michael Ballack'ın turnuvaya sakatlığı nedeni ile katılamamasından dolayı şok olduklarını, ancak takım olarak birbirlerine daha fazla bağlandıklarını ifade eden Serdar, şimdi diğer oyuncuların daha fazla sorumluluk alması gerektiğini kaydetti.

Bu sorumluluğu kendisinin de üstlenebileceğini belirten Serdar, ''Bu benim için bir sorun olmaz. Stuttgart'ta lider futbolculardan biriyim ve birkaç kez kaptan oldum. 11 milli maçta forma giydim'' şeklinde konuştu.

Alman Milli Takımında oynamasından dolayı ailesinin mutlu olduğunu, ancak Türkiye'deki akrabalarının bu kararından dolayı biraz zorluk çektiğini ifade eden Serdar, ancak şimdi herkesin kendisi ile gurur duyduğunu, anne ve babasının turnuva sırasında Güney Afrika'da olacağını söyledi.

Serdar, gelecek sezon Stuttgart'ta kalıp kalmayacağı şeklindeki bir soruya karşılık da, ''Futbolda hiç bir şeyi kesin olarak söylemek mümkün değil. Ancak Stuttgart'tan kolayca çekip gidemem. Stuttgart'a çok bağlı olduğum için bu olmaz. Bir gün yurt dışında oynayacağım, bunun için söz konusu olan 3 lig var: İspanya, İtalya ya da İngiltere. Transfer olacaksam büyük bir kulübe giderim'' diye konuştu.

Serdar, ''Türkiye bu seçeneklerin dışında mı kalıyor?'' şeklindeki soruya karşılık da, ''Belki kariyerimin sonunda'' yanıtını verdi.

DİĞER
Yükleniyor
SON DAKİKA