Bayern'de kalmamın nedeni...

Pazartesi 07.06.2010 17:09

Almanya Birinci Ligi (Bundesliga) Şampiyonu Bayern Münih'te sözleşmesini bir yıl daha uzatan milli futbolcu Hamit Altıntop, Bayern Münih'in kendisi için önemli olduğu için kaldığını belirtti.

Hamit, Alman Kicker dergisine yaptığı açıklamada, neden bir yıl daha kaldığı şeklindeki bir soruya karşılık, ''Bu kulüp benim için önemli olduğu için kaldım. Gelecek yıl da uluslararası düzeyde oynamak için şartlar uygun'' dedi.

Bayern Münih'te geçen sezon çok az oynamasının hatırlatılması üzereni de Hamit, bunun gelecek sezon değişeceğini beklediğini belirterek, ''Bunu kabul etmek zordu, ancak şimdi her şeyi daha anlayabiliyorum. Bana güvenmiyorlar diye bir şey yok. Öyle olsaydı teknik direktör beni Şampiyonlar Ligi finalinde ilk on birde oynatmazdı'' şeklinde konuştu.

Gelecek sezon daha fazla oynamak istediğini, takıma yardım edecek bir futbolcu olduğunu belirten Hamit, ''Daha fazla oynamak istiyorum. Bunun için sadece 1 yıl uzattım'' dedi.

Sözleşmesini bir yıldan daha uzun bir süre uzatabilme olanağını kendisine verildiğini de ifade eden Hamit, sözleşmesini uzatmadan önce teknik direktör Louis van Gaal ile konuşma ihtiyacı duymadığını belirtti.
Hamit, 2010 Dünya Kupası'nda kimin şampiyon olabileceği yönünde bir soruya karşılık da takımın çok genç olmasından dolayı Almanya'nın olacağına inanmadığını, Brezilya'nın iyi bir rol oynayacağını, ancak favorisinin Arjantin olduğunu kaydetti.
Etiketler Hamit Altıntop
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN