"Müslüman, Müslüman ile evlenmeli"

Çarşamba 30.06.2010 15:48

Güney Afrika Cumhuriyeti'nde düzenlenen 2010 Dünya Kupası'nda Alman Milli Takımının kadrosunda yer alan Stuttgart takımının Türk kökenli oyuncusu Serdar Taşçı, bir Müslümanın, Müslüman ile evlenmesi gerektiğini söyledi.

Alman Milli Takımında bugüne kadar 12 kez forma giyen Serdar, Sportbild dergisinde yayınlanan röportajında, "Müslüman olarak bir Müslüman kızla mı evlenmeniz lazım" şeklindeki bir soruya karşılık, "Bir Müslümanın Müslüman bir kız ile evlenmesi gerektiğini düşünüyorum. Ancak o zaman aynı dine ve aynı dile sahip olur insanlar. Ailemizde şimdiye kadar bu hep böyleydi" dedi.

Kendisinin sabahları saat 6'da namaz kıldığını, Dünya Şampiyonası'nda olduğu gibi maç günlerinde ise uyuduğunu ve namazını daha sonra kıldığını ifade eden Serdar, "Sizin için günah nedir" sorusuna karşılık da "Günahlar var. Bende de var. Namaz kılıyorum ve temizlenmeye çalışıyorum. Cehenneme gitmemek için namaz kılmak lazım. Cehenneme gitmeyeceğim" şeklinde yanıt verdi.

Serdar, "Ailenize maddi yardım yapıyor musunuz" şeklindeki soru üzerine de "Benim param ailemin parası. Hiçbir zaman benim param ve onları destekliyorum demem, o bizim paramız. Ben her şeyi ailemin yardımıyla başardım" dedi.

Hamburg'un kendisi ile ilgilendiğinin hatırlatılması üzerine Serdar, Hamburg'un ilgi duymasının kendisini gururlandırdığını, ancak şimdiye kadar kimsenin kendisi ile konuşmadığını, her zaman büyük bir kulüpte oynamak istediğini söylediğini, ancak şu sıralarda Dünya Şampiyonası'na konsantre olduğunu belirtti.
Gelen teklifleri değerlendirdiğini ve Avrupa'da oynama eğiliminde olduğunu ifade eden Serdar, büyük kulüplerin iyi savunma oyuncularına ihtiyaç duyduklarının her hafta görüldüğünü, bu boşluğu doldurmaya çalışacağını kaydetti.

Büyük kulüpler olarak İngiltere'de Manchester United, Chelsea, Arsenal, Liverpool, İspanya'da Real Madrid ve Barcelona, İtalya'da Milan, İnter ve Juventus, Almanya'da da Bayern Münih'i gördüğünü belirten genç oyuncu, Türkiye'yi şu an düşünmediğini, gelecekte Türkiye'de oynamayı düşünebileceğini söyledi.
"Türkiye ile nasıl bir bağlantınız var" şeklindeki bir soruya karşılık da Serdar, "Annem ve babam Artvin'den geliyor. Oraya gittiğimde 'Gururumuz Taşçı geliyor' yazılı afişler asılıyor. Bu tabii ki beni onurlandırıyor. Türkiye'de çok sayıda tanıdık var" diye yanıt verdi.

Serdar, dünya kupasında henüz forma giymediğinin hatırlatılması ve Almanya'yı neden seçtiğinin sorulması üzerine de Alman Milli Takımı Teknik Direktörü Joachim Löw ile çok iyi görüşmeler yaptığını ve Löw'ün kendisi ile ilgilendiğini kaydetti.

Milli maçlardan sonra kendisine iyi not verilmemesinden yakınan Serdar, 10 maçtan birini kötü oynamasına rağmen bu maçlardan 7'sinde kötü not aldığını, milli takım düzeyinde lobisinin olmadığını ve bu konuda çok politika yapıldığını sözlerine ekledi.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN