Halil imzaladı

Cumartesi 03.07.2010 00:00

Milli futbolcu Halil Altıntop, Almanya Birinci Ligi (Bundesliga) takımlarından Eintracht Frankfurt ile 2 yıllık sözleşme imzaladı.

Eintracht Frankfurt kulübünden yapılan açıklamada, Halil'in Eintracht Frankfurt ile 30 Haziran 2012 yılına kadar sözleşme imzaladığı belirtildi.

Kulübün Başkanı Heribert Bruchhagen, Halil'in transferi ile teknik direktör Michael Skibbe'nin isteğinin yerine getirildiğini ve bundan dolayı mutlu olduğunu ifade etti.

Halil de, Bild gazetesine verdiği röportajda, ''İmza atmak için neden bu kadar düşündünüz?'' şeklindeki soruya karşılık, 7 yıl Bundesliga'da oynadıktan sonra kendisinde Almanya dışında da oynama düşüncesinin oluştuğunu, bu konuda bir kaç teklif de aldığını belirterek, Skibbe'ye Eintracht Frankfurt'ta oynamanın kendisi için ne kadar cazip olduğunu söylediğini ifade etti.

Eintracht Frankfurt'ta sorumluluk almak istediğini ifade eden Halil, ''Bunun için mi 10 numaralı formayı giyeceksiniz? '' sorusuna da, ''Teknik direktör önde her türlü rolü alabileceğimi biliyor'' şeklinde cevap verdi.
Einracht Frankfurt'a geçen sezonun ortasına transfer olan Halil, forma giydiği 15 maçta 3 gol attı. Halil Bundesliga'da oynadığı toplam 202 karşılaşmada ise 47 gol kaydetti.DİĞER
Yükleniyor
SON DAKİKA