Derdiyok'a soruşturma

Çarşamba 28.07.2010 00:00
Zürih Savcılığının, Alman Birinci ligi (Bundesliga) takımlarından Bayer Leverkusen'de forma giyen İsviçre milli takımının Türk kökenli oyuncusu Eren Derdiyok hakkında ''adam yaralamaktan'' soruşturma başlattığı bildirildi.

Kölner Express gazetesinde yer alan haberde, dövüş sporcusu Martin Treichel'in 2009 yılının Nisan ayında Zürich'teki bir diskotekte kafasına şişeyle vurduğu gerekçesiyle Eren hakkında suç duyurusunda bulunduğu ifade edildi.

Olayı anlatan Treichel, ''Derdiyok birden geldi ve bana sert bir şey isabet etti. Bilincimi kaybettim. Kendime geldiğimde çok sayıda kişi beni tekmeledi'' dedi.

Treichel, olaydan sonra bir gözündeki görme yetisinin de yüzde 10'a düştüğünü iddia etti.
Eren, olaydan sonra yaptığı açıklamada, kavgayla ilgisinin olmadığını, o sırada diskoteğin başka bir odasında bulunduğunu söylemişti.

Kölner Express, İsviçre'de yayımlanan ''Tagesanzeiger'' adlı gazeteye dayandırdığı haberde, Zürih Savcılığının Eren'in bu açıklamalarına rağmen soruşturma başlattığını belirtti.
Eren hakkında dava açılıp açılmamasına yıl sonuna kadar karar verileceği vurgulanan haberde, Eren'in konu hakkında açıklama yapmak istemediği kaydedildi.


Yükleniyor
BİZE ULAŞIN