Mesut şaşırttı

Pazar 01.08.2010 14:24

Alman milli takımının Türk kökenli oyuncusu Mesut Özil büyük kulüplerden teklifler alıp almadığı yönündeki bir soruya,"(Werder Bremen'in menajeri) Klaus Allofs teklif gelmediğini söyledi" dedi.

Alman Birinci Ligi (Bundesliga) takımlarından Werder Bremen'de oynayan Alman milli takımının Türk kökenli oyuncusu Mesut Özil, Werder Bremen'de oynadığı 2,5 yıl içinde transfer olma niyetinde olduğunu söylemediğini belirtti.

Mesut, Bild am Sonntag gazetesine verdiği röportajda, bir yıl önce yurt dışından teklif aldığını, ancak Werder Bremen'deki görevine konsantre olarak bu teklifi değerlendirmeyi hiç düşünmediğini belirterek, ''Werder Bremen'de bulunduğum 2,5 yıldan beri transfer olma niyetimin olduğunu söylemedim'' dedi.

Gerçekleri konuşmaktan yana olduğunu belirten Mesut, bazı futbolcuların daha iyi şartlar alarak sözleşmelerini uzattıklarını, ancak iki hafta sonra takımdan ayrılmak istediklerini ifade ederek, ''Ben bunu yapmadım. Sözleşmeye her zaman saygı gösterdim ve sözleşmeyi yerine getirdim. Ben ilk önce sportif hedefleri bakıyorum'' şeklinde konuştu.

Mesut, ''Werder Bremen'in, sizin kalmanızı istediği yönünde izleniminiz var mı'' şeklindeki soruya karşılık da ''Neden farklı olsun ki? Bir yıl daha sözleşmemiz var. Ayrıca burada iyi izlenim bıraktım. Şimdiye kadar çok uyumlu ve başarılı birlikteliğimiz oldu'' şeklinde konuştu.

Büyük kulüplerden teklifler alıp almadığı yönündeki bir soruya, ''(Werder Bremen'in menajeri) Klaus Allofs teklif gelmediğini söyledi'' yanıtını veren Mesut, transfer spekülasyonlara hiç bir zaman katılmadığını, kendisini gerçeklerin ilgilendirdiğini ve gerçek olanın da Werder Bremen ile bir yıl daha sözleşmesinin olduğunu kaydetti.

Mesut, yurt dışında oynamak için kendisini olgun bulup bulmadığı yönündeki bir soruya karşılık da bunun yaş ile ilgili değil, zihniyet ve nitelik ile ilgili bir konu olduğunu belirtti.

Milli takımdan arkadaşı Sami Khedira'nın Real Madrid'e transfer olmasına sevindiğini ve Khedira'ya şans dilediğini belirten Mesut, büyük kulüplerin Alman futbolcuları ile ilgilenmesinin Alman futbolu için olumlu olduğunu, son yıllarda sadece Michael Ballack'ın Alman futbolunu büyük bir kulüpte temsil ettiğini kaydetti.


Yükleniyor
BİZE ULAŞIN