Web Sürümüne Geç

"Mesut Özil Real'de" iddiası

Perşembe 12.08.2010 11:45

İspanya'nın AS gazetesi, Werder Bremen'in orta saha oyuncusu Mesut Özil'in Real Madrid'e transfer olacağını iddia etti.

Gazete, Özil'in, Real Madrid'in formasını giymesi için sayılı günler kaldığını, futbolcunun Madrid ekibiyle 5 yıllık bir anlaşmaya imza atmaya hazırlandığını öne sürdü.

Real Madrid'in futbolcuyla anlaşmak için gelecek yılı beklediğini, böylece kadrosuna bonservis bedeli ödemeden katmayı planladığını yazan gazete, ancak şartların değiştiğini ve Manchester United, Barcelona, Chelsea ve Arsenal'in araya girmesi üzerine transfer konusunda hızlı davranmak zorunda kaldığını belirtti.

Haberde, Real Madrid'in, Werder Bremen'e 16 milyon Avro ödeyeceği de ifade edildi.

Mesut haçlı forması giymemeli
Fransa'da yaşayan Müslümanlar için çıkarılan Khalej Times yazarı Iman Kurdi, Avrupa'da nüfusun yüzde 20'sini Müslümanların oluşturduğunu fakat bu topluluğun en alt tabakayı oluşturduğunu iddia etti. Kurdi köşe yazısında futbolculara değinirken, Almanya için oynayan Mesut Özil'i örnek gösterdi. "Mesut, Alman Milli Takımı için önderdi fakat Hıristiyanlığı ile övünen Almanya için oynuyordu. O Türkiye için oynamalı, Fransa'da Belçika'da, Almanya'da oynayan ve bu ülkelerin takımları için oynayanlar kendi ülkeleri için oynamalı. Sırtlarında haçlı bayrakları taşıyan formaları giymemeli" dedi.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN