Web Sürümüne Geç

Beckham'ın son maçı mı?

Cuma 13.08.2010 15:51

İngiltere Teknik Direktörü Fabio Capello'nun David Beckham hakkında bir ropörtaj sırasında söylediği 'kendisi biraz yaşlı' sözleri tartışmaya neden oldu.

İngiltere Teknik Direktörü Fabio Capello'nun David Beckham hakkında bir ropörtaj sırasında söylediği 'kendisi biraz yaşlı' sözleri tartışmaya neden oldu. David Beckham'ın bundan sonra büyük olasılıkla İngiltere Milli Takımı'nda oynamayacağı belirtiliyor.

İngilizleri Güney Afrika'da düzenlenen Dünya Kupası'nda hayalkırıklığına uğratan İngiltere'nin İtalyan Teknik Direktörü Capello, sözleriyle tartışma yaratmaya devam ediyor. Son olarak David Beckham'ın geleceği ile ilgili bir soruya cevap veren Capello, "Sanırım kendisi biraz yaşlı" demesi gündeme oturdu. ABD'de bulunan Beckham'ın Capello'nun söz konusu görüşleri konusunda önceden bilgilendirmediğinin ortaya çıkması ortalığı iyice karıştırdı.

Güney Afrika'da yaşanan hüsranın ardından 2012 Avrupa Şampiyonası için kaybolan itibarını yeniden kazanma peşinde olan Capello, Beckham'ın takıma artık faydalı olamayacağını düşünüyor. Nitekim geçtiğimiz Çarşamba günü Macaristan ile oynanan dostluk maçında Capello, takıma 4 yeni oyuncu sürdü. Spor analistleri, David Becham'ın Capello'nun yeni oyun düzeni içinde yer almasının bundan sonra çok zor olduğu görüşündeler.

David Beckham ile ilgili görüşlerin aktaran Fabio Capello, David Beckham'ın önemli bir oyuncu olduğunu ama artık yeni oyuncular denemek zorunda kalacağını söyledi. Beckham ile çok iyi bir ilişkisi olduğunu söyleyen Capello, "Sanırım Wembley'de Fransa ile oynayacağımız maç, Beckham'ın kariyeri için son maç olacak." dedi.

Macaristan ile yapılan dostuk maçında yer almayan David Beckham ile ilgili görüşleri aktaran İngiltere'nin önemli orta saha oyuncularından Steven Gerrard, Beckham'ın büyük bir kayıp olacağını söyledi. Beckham'ın takım oyunculari ile de çok iyi bir arkadaşlık ilişkisine sahip olduğunu belirten Gerrard, Beckham'ın bir efsane ve iyi bir takım kaptanı olduğunu, uzun yıllar milli takıma farklı görevlerde hizmet verebileceğini sözlerine ekledi.
Etiketler İngiltere, Beckham, Capello
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN