Güiza'ya altarnatif

Çarşamba 18.08.2010 10:17

İspanya'nın Hercules Kulübü, Daniel Güiza'nın transferi için Fenerbahçe Kulübü'nden cevap beklerken, Almanya'nın Borussia Dortmund takımında oynayan Paraguaylı forvet oyuncu Nelson Valdez'i transfer etti.

14 yıl aradan sonra tekrar 1. Lige çıkan Hercules, 26 yaşındaki Valdez'in bonservis bedeli olarak Borussia Dortmund'a 3,8 milyon avro ödeyerek tarihindeki en pahalı transferi gerçekleştirmiş oldu. Paraguaylı futbolcu, yeni kulübü Hercules ile 3 yıllık sözleşme imzaladı.

Bu arada, Hercules'in Fenerbahçe'de oynayan İspanyol futbolcu Güiza ile de sözlü bir anlaşma sağladığı ancak sarı lacivertli kulüpten haber beklediği belirtiliyor.

İspanyol basınında, Hercules, 30 yaşındaki Güiza için sezon başına yaklaşık 2 milyon avrodan 4 yıllık sözleşme konusunda anlaşma sağlarken, Fenerbahçe'ye 4 yıl içinde yıllık 1'er milyondan toplam 4 milyon avro önerdi. Fenerbahçe'nin en geç yarına kadar cevabını Hercules kulübüne ileteceği ancak Valdez'in transferinin Güiza'nın gelmesini zorlaştırabileceği kaydedildi.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN