Web Sürümüne Geç

Örnek Alman Mesut!

Pazartesi 23.08.2010 15:33

Alman "Der Spiegel" dergisinin yaptığı bir ankete göre Almanların yüzde 52'si, bir hafta önce Alman Birinci Ligi takımlarından Werder Bremen'den İspanya'nın Real Madrid takımına transfer olan Türk kökenli Almanya Milli Takımı oyuncusu Mesut Özil'i "Örnek Alman" olarak görüyor.

Ülkede en fazla kime güvenildiğinin ve kimin sempatik olarak görüldüğünün araştırıldığı anket çerçevesinde "Hayalindeki Almanya'yı kimde görüyorsun?" şeklinde sorulan soruya karşılık Almanların yüzde 84'ü, tanınmış televizyon sunuculardan Günther Jauch'u ilk sırada gösterirken, eski başbakanlardan Helmut Schmidt yüzde 83 oy oranıyla ikinci, yüzde 82 ile Almanya Milli Takımının teknik direktörü Joachim Löw de üçüncü sırada yer aldı.

Ankette yüzde 52'lik oy oranıyla 13. sırada yer alan Mesut, Eurovizyon Şarkı Yarışmasında Almanya adına birinciliği kazanan Lena Meyer-Landruth (yüzde 50), tanınmış yazar Günter Grass (yüzde 50), tanınmış sunucu Stefan Raab (yüzde 44), Papa 16. Benediktus (yüzde 35), şarkıcı Bushido (yüzde 9) gibi isimleri geride bıraktı. Almanya Cumhurbaşkanı Christian Wulff'un yüzde 61 ile 9. ve Almanya Başbakanı Angela Merkel'in yüzde 59 oranla 10. sırada yer aldığı ankette, Bayern Münih'in milli oyuncusu Bastian Schweinsteiger yüzde 77 ile 4., Almanya Çalışma ve Sosyal İşler Bakanı Ursula von der Leyen ile Savunma Bakanı Karl-Theodor zu Guttenberg 5. ve 6. sırada yer aldı. Almanya'nın efsane futbolcularından Franz Beckenbauer de yüzde 65 oy oranıyla 7. sırada bulunuyor.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN