Sergio Ramos kaleye!

Salı 24.08.2010 12:14

Real Madrid takımının teknik direktörü Jose Mourinho, takımın 3. kalecisi olarak Sergio Ramos veya Khedira'yı gösterdi.

Mourinho, basına yaptığı açıklamada, takımdaki futbolcuların durumunu değerlendirirken, bir maçta kaleci İker Casillas veya yedeği Dudek'in sakatlanmaları halinde kaleye geçecek isimlerin Sergio Ramos ve Khedira olacağını söyledi. Portekizli teknik adam, Cristiano Ronaldo'nun ise forvetin en önünde görev yapan bir futbolcu olmadığını, böyle oynatılması halinde ''oyun stilinden çok şey kaybedeceğini'' savunarak, bu mevkide Higuain veya Benzema'nın bulunduğunu kaydetti. ''Higuain veya Benzema sakatlanırsa sorun yaşarız'' diyen Mourinho, mevcut durumda 26 kişi olan kadrodan ayrılacakların olacağını, ancak yeni transfer yapılmayacağını söyledi.

La Liga'nın ilk haftasında gelecek pazar günü deplasmanda oynayacakları Mallorca maçından sonra takımdan kimlerin gidebileceğinin netleşeceğini belirten Mourinho, ''Çok az oynama olasılığı olan bir futbolcunun, formayı, şehri, havayı veya kulübü sevmesinden dolayı kalmak istemesini anlayamıyorum. Futbolcular salak değil, Mallorca maçından sonra kimin zorluklar yaşayacağını, kimin ön sıralarda olacağını anlayacaklar. Umarım önümüzdeki günlerde başka kulüp bularak, bir çözüm isterler'' ifadelerini kullandı.

Real Madrid'de gönderilecek futbolcular olarak Drenthe, Diarra ve Van der Vaart gösterilirken, Fenerbahçe ve Galatasaray'ın bu futbolcularla ilgilendikleri iddia ediliyor.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN