"Sonuna kadar Bayern"

Salı 24.08.2010 16:16

Bundesliga Şampiyonu Bayern Münih'te forma giyen Alman Milli Takımı oyuncusu Bastian Schweinsteiger, kariyerinin sonuna kadar Bayern'de kalabileceğini bildirdi.

Schweinsteiger, ''11 Freunde'' (11 arkadaş) adlı dergiye yaptığı açıklamada, ''Bayern Münih ile 2012 yılına kadar sözleşmem var ve kulübün çok olumlu gelişmeler kaydettiğini görüyorum. Bu nedenle, daha çok uzun bir süre Bayern'de kalabilirim. Ve kariyerime son verdikten sonra yurt dışı tecrübemi edinebilirim'' dedi.

Teknik direktör Louis van Gaal'in güzel ve mükemmeliyetçi tutumunun Almanların etkili oyun stiline uyduğunu ifade eden Schweinsteiger, uluslararası alanda kupa kazanmak istediğini kaydetti.

Schweinsteiger ayrıca, bir kaç kez karşılaşmalarına rağmen Almanya Başbakanı Angela Merkel'e hala ''siz'' diye hitap ettiğini belirtti ve Dünya Kupası sırasında yaşadığı bir anıyı aktardı.

Arjantin'e karşı oynadıkları karşılaşmadan sonra Merkel'in soyunma odasına beklenmedik bir ziyarette bulunduğunu hatırlatan Schweinsteiger, ziyaret sırasında yarı çıplak durumda olduğu için vücudunu bir havlu ile örttüğünü ifade etti. Schweinsteiger, Merkel'in ise samimi şekilde eline bir şişe bira alarak kendi elindeki bira şişesi ile tokuşturduğunu ve kendisine sarılarak tebrik ettiğini anlattı.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN