"Onu alıyoruz"

Perşembe 26.08.2010 00:00

İtalya Birinci Futbol Ligi (Serie A) takımlarından AC Milan'ın asbaşkanı Adriano Galliani, ''Onu alıyoruz'' diyerek, İsveçli golcü Zlatan İbrahimovic'in transferinde kararlı olduklarını gösterdi.

Barcelona kulübünün kurucusu olan, 5 kez kulüp başkanlığı yapan Joan Gamper adına dün akşam Nou Camp Stadı'nda oynanan özel maçta karşı karşıya gelen AC Milan ile Barcelona takımlarının yöneticileri, İsveçli golcü Zlatan İbrahimovic için pazarlığa oturdu.

İtalyan spor gazetelerine yansıyan haberlerde, transferi görüşen Barcelona Başkanı Sandro Rosell, AC Milan Asbaşkanı Adriano Galliani ve oyuncunun menajeri Mino Raiola'nın dünden beri sıkı bir pazarlık içerisinde olduğu bildirildi.

İbrahimovic'in transferinde son yaşanan gelişme ise AC Milan Asbaşkanı Adriano Galliani'nin İbrahimovic için yaptığı ''Onu alıyoruz'' açıklaması oldu. Galliani, ''Biz oyuncuyu satın almaya karar verdik. Pazarlıklar sürüyor. Ortak bir ücrette anlaşmaya çabalıyoruz. Transferin bittiği gün olan 31 Ağustos Salıya kadar burada kalacağım'' dedi.

Galliani, kendisine bir dönem adı hem Fenerbahçe hem Beşiktaş ile anılan Brezilyalı golcü Robinho'nun sorulması üzerine, ''Evet. Robinho ile de ilgilendik. O sadece bir alternatifti'' şeklinde yanıt verdi.

Öte yandan oyuncunun menajeri Raiola ise süren görüşmelerin aksine transfer için istenen uzlaşmanın pek de yakın olmadığını ifade etti. Raiola, İbrahimovic'in gelişmeleri yakından takip ettiğini belirterek, ''Zor bir transfer. Uzun bir hafta bizi bekliyor'' dedi.

DİĞER
Yükleniyor
SON DAKİKA