Löw'den Ballack'a jest

Çarşamba 01.09.2010 13:33

Almanya Milli Futbol Takım Teknik Direktörü Joachim Löw, Michael Ballack'ın takım kaptanı olarak kalması yönünde karar aldı.

Löw, yaptığı açıklamada, Ballack'ın sakatlığı nedeni ile dünya kupasında Alman milli takımının kaptanlığını yapan Philipp Lahm'ın da yedek kaptan olacağını belirterek, ''Orta sahada şimdilik Bastian Schweinsteiger ve Sami Khedira var. Ancak Michael tekrar döner ve milli takımda yerini bulursa kaptan olacak. Michael oynamazsa Philipp kaptan olacak'' dedi.

Ballack'ın sakatlığından sonra yaşadığı form düşüklüğü nedeni ile Löw'ün kararına şaşıranlar olsa da Löw'ün, bu kararıyla Ballack'ın tümüyle takım dışında bırakılmasını önlemeye çalıştığı şeklinde yorumlar yapılıyor.

Ballack'ın, 2012 Avrupa Kupası eleme karşılaşmaları çerçevesinde Belçika ve Azerbaycan'a karşı oynamayacak olması da şimdilik yüzde yüz formda olmadığının bir kanıtı olarak gösteriliyor.

Lahm, Dünya Kupasından sonra yaptığı açıklamada, kaptanlık görevini benimsediğini ve pazı bandını kolay kolay geri vermek istemediğini söylemiş, Ballack da sıkça kendisinin takım kaptanı olduğunu açıklamıştı.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN