Burası Madrid, burada baskı çok!

Perşembe 02.09.2010 14:04

Real Madrid teknik direktörü Jose Mourinho, La Gazzetta Dello Sport'a verdiği röportajda ilginç sözler söyledi...

La Liga'nın ilk maçında Mallorca'yla 0-0 berabere kalan ve İspanya basını tarafından eleştirilen Real Madrid'de teknik direktör Jose Mourinho, İtalya'nın önde gelen spor gazetelerinden La Gazzetta Dello Sport'un sorularını yanıtladı.

Röportajda Real Madrid'i çalıştırmanın zorluklarından bahseden Portekizli çalıştırıcı, "Burası Madrid. Eğer siz de Madrid'de yaşayıp Real Madrid'i çalıştırıyorsanız baskıya alışkın olmalısınız. Bu baskıyı kaldıramayacaksanız burada işiniz olmamalı" şeklinde konuştu.

Real'in geçtiğimiz 5 sezonda Fabio Capello, Manuel Pellegerini, Bernd Schuster ve Juande Ramos gibi 4 teknik direktörle çalıştığını söyleyen Mourinho, bundan sonraki zamanda istikrarın yakalanmasının şart olduğunu da dile getirdi.

Söyleşinin sonunda Altın Top ödülü için de adayını açıklayan deneyimli teknik adam, "Ödülü Andres Iniesta almamalı. Çok önemli bir gol attı ama sezonun büyük kısmını sakat olarak geçirdi. Bu ödülü asıl alması gereken isim Wesley Sneijder'dir çünkü, kazanacak ne kadar kupa varsa hepsini kazandı" sözleriyle de Barcelona'ya 'sataşmaktan' geri duramadı.
Etiketler Real Madrid, Barcelona
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN