"Gollere sevinemedim"

Çarşamba 15.09.2010 10:11

Valencialı futbolcu Mehmet Topal, UEFA Şampiyonlar Ligi C Grubu'nda 4-0 kazandıkları Bursaspor maçıyla ilgili ''Gol sevinçlerinde fazla sevinemedim çünkü kendi ülkemin takımına karşı oynuyorum'' dedi.

Genç oyuncu karşılaşmanın ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, Bursaspor karşısında çok iyi konsantre olduklarını ve güzel gollerle maçtan galip ayrılmasını bildiklerini söyledi.

Bursaspor'un çok iyi bir takım olduğunu ancak Şampiyonlar Ligi'nin farklı bir atmosferinin bulunduğunu kaydeden Mehmet Topal, ''Şu an hiç bir şey bitmiş değil. Bizim de kazandığımız çok bir şey yok. Daha önümüzde çok önemli maçlarımız var'' diye konuştu.

Mehmet Topal, Bursa'da yeşil-beyazlı taraftarların kendilerini çok iyi karşıladığını ifade ederek, şunları söyledi:

''Gol sevinçlerinde fazla sevinemedim çünkü kendi ülkemin takımına karşı oynuyorum. Bu sevinçleri fazla yaşayamadım. Burada çok iyi ağırlandık. İspanya'da bana 'Bursa nasıl? Bize bir şey yaparlar mı?' diye soruyorlardı. Ben de hep kendilerine kesinlikle bir şeyin olmayacağını, taraftarların çok centilmen olduklarını söylemiştim. Gerçekten bizi çok iyi karşıladılar. Teşekkür ediyorum. Bizim hedefimiz gruptan birinci çıkmak. İnşallah gruptan Bursaspor ile birlikte çıkarız''

Yeni takımında uyum sorununu atlattığını düşündüğünü belirten Mehmet Topal, şöyle konuştu:
''Yaklaşık 3 aydır İspanya'dayım. Burada gerçekten çok güzel bir ortam var. Tek problem İspanyolca konuşamamam. Her gün eve hoca geliyor ve 2 saat ders veriyor. Yavaş yavaş anlıyorum ama İspanyolca zor bir dil. İnşallah bu dil sorununu da atlatıp bu süreci en iyi şekilde geçireceğim.''
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN