Agger 'uzun top' taktiğini eleştirdi

Salı 21.09.2010 15:22

İngiltere Premier Lig takımlarından Liverpool'un Danimarkalı savunma oyuncusu Daniel Agger, teknik direktör Roy Hodgson'ın taktik uygulamalarını eleştirdi ve uzun top oynamayı sevmediğini söyledi.

Bu sezon Jamie Carragher ve Martin Skrtel'in stoperde kullanılması nedeniyle sol bekte görev alan Agger, Danimarka'nın 6'eren televizyonuna yaptığı açıklamada,Hodgson'ın uzun top taktiği için, ''Ben futbol oynamak için buradayım, topu ileriye şişirmek için değil. Teknik direktörün futbolu ileride farklı, savunmada farklı oynamamız yönünde bir felsefesi var. Bu benim tarzım değil. Ben böyle bir oyuncu değilim. Topu sahada tutmayı seviyorum ve bunu yapmayı sürdüreceğim. Beni kadroya alır mı almaz mı bunu göreceğiz'' dedi.

İnternet sitesi Onside'a yaptığı açıklamada da Hodgson'ı eleştiren Agger, ''Oyunumuz değişti. Benim de buna ayak uydurmam gerekiyor, ancak dürüst olmam gerekirse tam olarak ayak uyduramayacağım. Ben topu sahada tutan bir futbolcuyum, topu ileriye amaçsızca vuran bir oyuncu değilim'' diye konuştu.

Roy Hodgson, Liverpool'da Rafael Benitez'in yerine sezon başında göreve getirilmişti.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN