İngilizler'den De Gea'ya kanca

Cuma 24.09.2010 11:29

İspanya'nın Atletico Madrid takımında oynayan 19 yaşındaki İspanyol kaleci David De Gea, son iki yıldır gösterdiği yüksek performansla İngiliz kulüplerinin gözdesi oldu.

İngiliz ve İspanyol basınında yer alan haberlerde, başta Manchester United ve Arsenal olmak üzere birçok kulübün De Gea'nın peşine düştüğü iddia edildi. Manchester United'ın teknik direktörü Alex Ferguson'un, takımın kalecisi Van der Sar'ın yerine De Gea'yı istediği ve yardımcıları aracılığıyla İspanyol kaleciyi takibe aldığı ileri sürüldü. Haberlerde, Manchester United'ın De Gea için Atletico Madrid'e 14 milyon avro önerdiği yazıldı.

Geçen ocak ayında Atletico Madrid ile sözleşmesini 2013 Haziran ayına kadar uzatan De Gea'nın ayrılması halinde sözleşmesindeki bir madde gereği 20 milyon avro ödemesi gerektiği hatırlatılırken, gelen tekliflerden dolayı Atletico'nun bu maddeyi 60 milyon avroya çıkarmak istediği belirtildi.

Bu arada La Liga'ya iyi başlangıç yapan De Gea, kurtarışlarıyla övgüler alıyor. De Gea ile ilgili İspanyol basınına konuşan Milli Takım teknik direktörü Vicente Del Bosque, ''Onu hesaba katıyoruz, çünkü mükemmel bir kaleci'' derken, Real Madrid'in ve İspanya Milli Takımı'nın değişmez kalecisi İker Casillas, ''Gerçekten çok iyi işler yapıyor. Atletico, ona çok iyi bakmalı. 11 yıl önceki halimi hatırlatıyor'' ifadelerini kullandı. Barcelona'nın forveti David Villa ise ''Geçen maçta De Gea benim tüm şutlarımı kurtardı. Büyük bir maç çıkardı'' ifadelerini kullandı.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN