Robben davasında son durum

Salı 12.10.2010 14:09

Bayern Münih ile Hollanda Futbol Federasyonu arasında, yıldız futbolcu Arjen Robben'in sakatlığı nedeniyle ortaya çıkan tartışma, Bayern'in Hollanda kampındaki sakat oyuncusu Mark Van Bommel'i geri çağırmasıyla yeni bir boyut kazandı.

Bayern Münih Kulübünün açıklamasında, 4 gün önce Euro 2012 elemelerindeki Hollanda-Moldova maçında dizinden sakatlanan Van Bommel'in hemen Münih'e dönmesi için Hollanda Futbol Federasyonu'na resmi yazı gönderildiği belirtildi.

Açıklamada, ''Bayern Münih yönetimi, kulüp doktoru Hans-Wilhelm Müller-Wohlfahrt ile yaptığı görüşmenin ardından Hollanda Futbol Federasyonu'ndan Van Bommel'in derhal Münih'e gönderilmesini istemiştir'' denildi.

Açıklamada, bu talebin oyuncuya Doktor Müller-Wohlfahrt'ın sorumluluğunda teşhis konulmasını sağlamak amacıyla yapıldığı belirtildi.

Hollanda'nın 1-0 kazandığı Moldova maçından sonra dizindeki ağrıların arttığını söyleyen Van Bommel'in bugünkü İsveç maçında forma giymesi bekleniyor.

Bayern Münih ile Hollanda Futbol Federasyonu arasında, bir diğer Hollandalı Robben'in sakatlığı nedeniyle tartışma çıkmış, Bayern Münih'in yönetim kurulu üyesi Karl-Heinz Rummenigge, Robben'in sakatlığı nedeniyle sportif zararlarının büyük olduğunu, ancak en azından maddi zararın giderilmesini istediklerini ifade etmişti.

2010 Dünya Kupası'ndan önce Hollanda Milli Takımı ile oynadığı bir hazırlık maçında Robben'in sol bacağında kas yırtılması olmuş, buna rağmen sakatlığının geçtiği belirtilerek Dünya Kupası'nda forma giymişti.

Daha sonra Bayern Münih ile sezon hazırlığına başlayan Robben sağlık kontrolünden geçirilmiş, kulübün doktoru Hans-Wilhelm Müller-Wohlfahrt sakatlığın geçmediğini tespit etmişti. Bu sakatlık nedeniyle uzun süre forma giyemeyen Robben, sezonun ilk yarısını kapatmıştı.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN