"Mesut ayrılmayacak"

Pazar 28.11.2010 00:00

Alman ''Bild am Sonntag" gazetesine röportaj veren Alman Milli Takımının Türk kökenli oyuncusu Mesut Özil, oynadığı Real Madrid kulübünden çok memnun olduğunu ve şimdilik başka hiç bir takımı düşünmediğini söyledi.

Mesut, gazetede yayımlanan röportajında, kendisi için başka bir kulübün söz konusu olup olamayacağı sorusuna karşılık, ''Şu an bunu düşünmüyorum. 6 yıllık bir sözleşmem var ve burada oynamaktan gurur duyuyorum. Şu an başka hiç bir kulübü düşünemem'' dedi.

Real Madrid'de çok sayıda yıldız oyuncunun bulunduğuna işaret edilerek, takımda bir birlik duygusunun olup olmadığı şeklindeki bir soru üzerine de Mesut, ''Takım birbirine çok bağlı. Herkes başarılı olmak istiyor. Bu nedenle herkes herkesi destekliyor. Birisi olmadığı zaman yerine diğeri geçiyor. Takım küçük bir aile gibi'' şeklinde yanıt verdi.

Takımın en çok sevdiği özelliğinin, futbolcuların oyun oynamak dışında hiç bir şey ile ilgilenmek zorunda kalmaması olduğunu belirten Mesut, takım arkadaşlarıyla ve teknik direktör Jose Mourinho ile de çok iyi eğlendiklerini, Mourinho'nun kendileri ile sıkça sohbet ettiğini ve ne istediğini de tam olarak anlatabildiğini ifade etti.

Teknik direktörün her dediğini anlayabilmek için yoğun bir şekilde İspanyolca da öğrendiğini kaydeden Mesut, antrenmanlardan sonra İspanyolca öğrendiğini, daha sonra da bazı takım arkadaşlarıyla, özellikle Marcelo, Higuain ve Alman Milli Takımında birlikte oynadığı İran kökenli Sami Khedira ile birlikte yemek yediğini, İspanyol mutfağının çok lezzetli olduğunu söyledi.

Real Madrid'in yıldız oyuncusu Christiano Ronaldo'yu kıskanıp kıskanmadığının sorulması üzerine de Mesut, Ronaldo'yu hiç kıskanmadığını, bu oyuncunun çok yetenekli ve çok çalışan bir futbolcu olduğunu kaydetti.

Bu sezon kaç kupa alabilecekleri şeklindeki bir soruya karşılık da Mesut, dünyanın en büyük futbol kulübü olarak Real Madrid'in bir çok kupa istediğini belirterek, takımda bunun için yeterli potansiyelin bulunduğunu ve iyi bir yolda olduklarını, bunu pazartesi günü Barcelona'ya karşı oynayacakları karşılaşmada da ispatlamak istediklerini söyledi.

Mesut, Real Madrid'de oynamaya başladığında, bunun önce bir hayal olduğunu düşündüğünü, ancak şimdi artık bu hayalden uyandığını sözlerine ekledi.

DİĞER
Yükleniyor
SON DAKİKA