De Gea Manchester yolunda

Çarşamba 13.04.2011 11:01

İspanyol basını, Atletico Madrid'in 20 yaşındaki İspanyol kalecisi David De Gea'nın İngiltere'nin Manchester United takımına transfer olması için anlaşma sağlandığını iddia etti.

Verilen bilgilerde, Atletico Madrid'in transferden 20 milyon avro alacağı, genç kalecinin de Manchester United ile 5 yıllık sözleşme imzalayacağı belirtildi. İngiltere'de olan De Gea'nın menajeri Jorge Mendes'in gerekli anlaşmayı sağladığı ileri sürülse de Atletico Madrid kulübünün şimdilik bunu yalanladığı da ifade edildi.

Atletico Madrid Yönetim Kurulu Başkanı Miguel Angel Gil Marin, "Evet, Mendes İngiltere'de ama De Gea ile ilgili değil. Atletico Madrid ona bu konuda hiçbir yetki vermedi. Sezon sonunda De Gea'nın gidip gitmeyeceğini göreceğiz. Manchester, ona burada kazandığından 5 kat daha fazlasını teklif etti ama bunu yapan tek kulüp o değil.

Chelsea de De Gea'yı istiyor. Eğer futbolcumuz gitmek isterse biz bonservisini (25 milyon avro) masaya koyacağız. Ama bugün itibariyle, Atletico'nun gelecek sezon için hesaba kattığı bir oyuncudur" dedi.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN