Nuri gidecek İlkay gelecek

Pazar 17.04.2011 00:00

Borussia Dortmund'da oynayan milli futbolcu Nuri Şahin'in Real Madrid'e transfer olması, FC Nürnberg'de oynayan İlkay Gündoğan'ın da Nuri'nin yerine Borussia Dortmund'a transfer olması bekleniyor.

Alman Bild am Sonntag gazetesi, Dortmund ile 2013 yılına kadar sözleşmesi bulunan Nuri'nin, sözleşmesindeki özel bir madde nedeniyle istediği takdirde kulüpten ayrılabileceğini, Dortmund Kulübü'nün de Nuri'nin bu yaz takımdan ayrılacağına kesin gözüyle baktığını yazdı.

Nuri'yi İspanya'da başka kulüplerin de istediği ancak bu yaz döneminden itibaren büyük olasılıkla Real Madrid'de oynayacağının tahmin edildiği belirtildi.

Borussia Dortmund Başkanı Hans-Joachim Watzke, gazeteye yaptığı açıklamada, ''Nuri, Real Madrid'den ya da FC Barcelona'dan bir teklif alırsa, bu konuda bizimle konuşmaya hakkı var. O zaman onunla görüşürüz. Sözleşmesini uzatmak istedik ancak maalesef bunu şu ana kadar başaramadık'' dedi.

Nuri'nin yerine İlkay'ın transfer edilmesi konusunda da Watzke, bunun için kendisi ve FC Nürnberg Kulübü ile anlaşmak durumunda olduklarını belirterek, ''Eğer İlkay Gündoğan kendisini sportif açıdan geliştirmek istiyorsa bizde doğru yerde olur'' diye konuştu.

FC Nürnberg ile 2012 yılına kadar sözleşmesi bulunan İlkay'ın transfer bedelinin yaklaşık 6 milyon avro olacağı belirtilen haberde, Borussia Dortmund Spor Menajeri Michael Zorc'un bu konuda FC Nürnberg'den meslektaşı Martin Bader ile Frankfurt'ta bir kez görüştüğü kaydedildi.

TFF Avrupa Bürosu Temsilcisi Erdal Keser de, İlkay'ın Nuri'nin yerini doldurabileceğini savunarak, İlkay'ın Nuri için iyi bir yedek olabileceğini söyledi.

Keser, İlkay'ın Nuri'den daha ofansif oynadığını belirterek, ''İlkay Borussia Dortmund'da kendini ispatlayabilecek bir oyuncu. Nürnberg'de klasını zaten ispatladı. Oyunuyla teknik direktör Jürgen Klopp'u sevindirebilecek bir futbolcu'' dedi.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN