Kral öldü yaşasın yeni kral

Perşembe 21.04.2011 01:40

'El Clasico'da ikinci perdede kazanan Real Madrid oldu ve ezeli rekabete denge geldi.

Cumartesi günü La Liga'da izlediğimiz maçın aksine kupa finalinde daha iyi bir futbol vardı. Maçın sadece ilk yarısını izleseydik 'Real Madrid ezdi' denebilirdi ama ikinci yarıyla birlikte Real Madrid, harcadığı büyük efor yüzünden oyundan düştü. Real'in baskısı azalınca da bildiğimiz 'makina' gibi oynayan ve orta sahada yaptığı paslarla rakip kaleye giden Barcelona sahneye çıktı. Fakat ikinci yarıda rakip kalede çok etkili olmasına rağmen Barcelona, Iker Casillas'ı geçemedi. Çok önemli üç pozisyonda kalesinde devleşen İspanyol kaleci, maçın uzatmaya gitmesini sağladı.

Uzatma dakikalarında biraz daha toparlanan ve rakip kalede pozisyon arayan Real Madrid, aradığı golü 102. dakikada buldu. İlk yarıda Mesut'un harika paslarını değerlendiremeyen Ronaldo, Di Maria'nın soldan ortasına ceza sahası içerisinde kafayı vurdu ve 'El Clasico'ya yeniden hayat verdi: 1-0

Real bu golle hem 1992-93 sezonundan beri alamadığı kupa hasretine hem de 'makina' futbolu oynayan Barcelona hegemonyasına son verdi. Yani dün akşam makinanın çöküşünü izlerken, insanoğlunun zaferine şahit olduk.

Emre GÜNEŞEtiketler Real Madrid, El Clasico
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN