''Eğer suçlanacak biri varsa o benim''

Pazartesi 25.04.2011 15:09

İngiltere Premier League'de dün aldığı Bolton yenilgisiyle şampiyonluktan biraz daha uzaklaşan Arsenal'de, menajer Arsene Wenger eleştirilerin hedefi oldu...

Ligde geçen hafta lider Manchester United ile Newcastle United'ın berabere kalmasıyla yakaladığı avantajı değerlendiremeyen ve Tottenham Hotspur ile puanları paylaşan Arsenal, bu hafta da son dakika golüyle Bolton'a boyun eğince şampiyonluk şansını büyük ölçüde azalttı.
Son 3 haftada 7 puan kaybeden ve ikinciliği Chelsea'ye kaptıran Arsenal'in menajeri Arsene Wenger, bütün futbolcularının sezon boyunca çok iyi bir performans sergilediklerini belirterek, ''Eğer suçlanacak biri varsa o benim. Son maça kadar elimizden geleni yapmak zorundayız, ancak şansımız çok azaldı'' dedi.

ARSENAL, KUPA KAZANMAYI ÖZLEDİ

1996 yılında Arsenal'a gelen Arsene Wenger, 1998 yılında şampiyonluğu ve Federasyon Kupası'nı kazanmayı başardı.
Londra ekibiyle aynı başarıyı 2001-02 sezonunda da yenileyen Fransız teknik adam, 2003 yılında Federasyon Kupası'nı, bir sonraki yıl da namağlup şampiyonluk kupasını kazandı.
Deneyimli teknik adamla son olarak 2005 yılında Federasyon Kupası'nı müzesine götüren Arsenal, 6 yıldır kupa hasretini gideremedi.
Wenger, 2000 yılında UEFA Kupasını Galatasaray'a karşı, 2006 yılında Şampiyonlar Ligi Kupası'nı Barcelona'ya karşı kaybetti.
Fransız çalıştırıcı, 2001 yılında Federasyon Kupası'nda, bu sezon ve 2007 yılında da Lig Kupası'nda final oynadı, ancak kupayı kazanma başarısını gösteremedi.
Etiketler Arsene Wenger
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN