Schaefer Köln'ü bıraktı

Çarşamba 27.04.2011 14:53

FC Köln'ün teknik direktörü Frank Schaefer'in görevinden ayrıldığı bildirildi.

FC Köln kulübünün internet sayfasında yapılan açıklamada, sabah antrenmanı öncesinde futbolcularla bir toplantı yapan Schaefer'in, görevinden ayrıldığını açıkladığı belirtildi.
Schaefer'in yerine, son 3 maçta sportif direktör olarak görev yapan Volker Finke'nin teknik direktör olarak görev alacağı kaydedildi.

Frank Schaefer'in bu konuda yaptığı açıklamada, sorumluluğunun bilincinde olarak FC Köln için en iyi kararı vermek zorunda kaldığını belirterek, son haftalarda alınan kötü sonuçların değiştirilmesi için takımda yeni bir heyecana ihtiyaç duyulduğunu, bu nedenle görevini bıraktığını söylediği bildirildi.

Sezonun son 3 maçında takımın başında sahaya çıkacak olan Finke ise Schaefer'in verdiği kararın kendisini şaşırttığını ifade ederek, kararına üzüldüğünü söyledi.

Finke, Schaefer'in çok zor bir dönemde FC Köln'ün başına geçmiş olduğunu kaydederek, Schaefer'e hizmetlerinden dolayı teşekkür etti.

Kulüp başkanı Wolfgang Overath da Schaefer'i verdiği karardan vazgeçirmek için çok uğraştıklarını, ancak bunda başarılı olamadıklarını belirterek, FC Köln'ün kümede kalması için ellerinden gelen her türlü çabayı harcayacaklarını ifade etti.

FC Köln bu sezona Hırvat teknik adam Zvonimir Soldo ile başlanmış, daha sonra yerine, takımın altyapısından sorumlu olan Schaefer getirilmişti.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN