"Ofansif olarak her mevkide oynarım"

Cuma 29.04.2011 14:34

Almanya Birinci Futbol Ligi (Bundesliga) takımlarından Hamburg'dan, sezonun bitimine 3 hafta kala 2. ligden Bundesliga'ya yükselmeyi garantileyen Hertha Berlin'e transfer olan milli futbolcu Tunay Torun, kendisini Berlin'de daha da geliştirmek istediğini belirtti.

Tunay, Berlin'de yayınlanan ''B.Z'' gazetesine verdiği röportajda, her alanda daha çok şey öğrenebileceğini belirterek, ''Herkes her gün daha iyi olabilir. Berlin'de öğrenmek ve daha iyi olmak istiyorum'' dedi.

Ofansif olarak her mevkide oynayabileceğini ifade eden Tunay, Bundesliga'da şimdiye kadar Hertha'ya karşı 2 kez oynadığını ve sadece bu karşılaşmada forma giyen oyuncuları tanıdığını, genç takımdan da Sascha Bigalke ve Marvin Knoll ile sıkça biraraya geldiğini kaydetti.

Emlakçı olmak için meslek eğitimi yapan sevgilisi Franziska'nın da eğitimini bitirmesinin ardından 6 ay sonra Berlin'e geleceğini anlatan genç futbolcu, ''Hamburg'u unutmadan büyüleyici bir dünya kenti olan Berlin'de yaşayabileceklerini'' kaydetti.

Tunay, geçen yaz sakatlığından dolayı ailesi ile yapacağı Türkiye tatilini iptal etmek zorunda kaldığı dönemde, günü birlik başkenti görmek için Berlin'e geldiğini de anlattı.
Etiketler Tunay Torun
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN