Web Sürümüne Geç

"Ferguson şu an en iyi"

Pazartesi 05.09.2011 14:05

Manchester United'ın efsane oyuncularından Gary Neville, menajer Alex Ferguson'un şu anda en iyi teknik direktör olduğunu savundu.

''Kırmızı Şeytanlar''ın 20 yıl formasını giyen ve geçen sezon futbolu bırakan Neville, emeklilik planlarını 2002 yılında rafa kaldıran ve Aralık ayında 70 yaşına girecek olan Ferguson'un ne zaman bırakacağını düşünmenin, şu anda anlamsız olduğunu söyledi.

Neville, Ferguson'un yakın bir zamanda emekli olacağını tahmin etmediğini belirterek, ''Şu anda kesinlikle en iyisi. Manchester United taraftarları, onun daima kalmasını umuyor. Ferguson'un dışındaki en iyi menajerler Pep Guardiola ve Jose Mourinho fakat onlar da başka takımları çalıştırıyorlar. Onlar Manchester United için Ferguson'dan daha iyi olurlar mı? Sanmıyorum'' diye konuştu.

1986 yılından bu yana Manchester ekibini çalıştıran 69 yaşındaki Ferguson, 12 Premier League ve 2 Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu yaşarken, 5 kez Federasyon Kupası, 4 kez Lig Kupası ve 10 kez de Community Shields Kupası'nı kaldırdı.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN