''Biz yapınca çete takımı oluyoruz''

Salı 20.09.2011 22:46

Real Madrid Teknik Direktörü Jose Mourinho, hem sakat oyuncularını hem de kart cazalısı Khedira'yı yarın deplasmanda Racing'e karşı oynayacakları maçın kadrosuna aldı.

Mourinho, geçtiğimiz hafta Levante karşısında alınan yenilgiden sonra 23 futbolcusunu Santander kentine götürürken, Türk futbolculardan sakat olan Nuri Şahin ve daha yeni takımla birlikte kondisyon antremanlarına başlayan Hamit Altıntop da kadroya girdi.

Öte yandan, Mourinho bugün düzenlediği basın toplantısında, Levante maçındaki bir faul pozisyonunda rakip oyuncuyu itmesinden dolayı Khedira'nın gördüğü kırmızı kartla ve aldığı bir maçlık cezayla ilgili sorulara maruz kaldı. Real Madrid'li futbolcuların saha içinde provoke edildiğini ve bazen bu tuzağa düştüklerini iddia eden Mourinho, ''Khedira'nın yaptığı bir kavga değildi. Kavga, İspanya-Şili maçındakiydi. Siz buna, milli futbolcuların şovu, ortaya koydukları karakter ya da inanılmaz bir şey diyorsunuz. Eğer İspanya yaparsa takım ruhu ama Madrid yaparsa bir çete takımı oluyor. Khedira çok rahat ve gücünü veya vücudunu kavgada kullanmadı. Ondan bekleyeceğim en son şey bu olurdu ve yaptı, cezasını da aldı. Beni endişelendirmiyor çünkü bir daha yapmayacak, bu karakterde bir oyuncu değil. Cezasını tamamladıktan sonra benim için diğer oyunculardan biri olacak'' ifadelerini kullandı.

Portekizli teknik adam, saha içine futbolcuların birbirlerine yaptıkları sahte hareketleri ve tuzakları kontrol etme görevinin hakeme ait olduğunu, hakemin maç öncesinde her iki takımı da iyi değerlendirmesi gerektiğini
söyledi.
Etiketler Jose Mourinho
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN