Guardiola Katar'ı övdü

Salı 20.09.2011 23:37

Barcelona Teknik Direktörü Josep Guardiola, kulüp üyeleri arasında tartışılan Katar Vakfı'nın sponsorluğunu savunarak, ''Katar, İslam dünyasının şüphesiz en açık, en batılı ülkesi'' dedi.

Katar Vakfı'nın toplam 165 milyon avroya 2016 yılına kadar Barcelona'ya sponsor olması, 24 Eylül'de yapılacak kulüp genel kurulunda tartışılacak en önemli konu olurken, Guardiola, futbolcuyken de 2 yıl yaşadığı Katar'a destek çıktı.

Guardiola, düzenlenen basın toplantısında, ''Ailemle birlikte iki yıl orada yaşadım, bana çok iyi davrandılar, çok fazla Müslüman arkadaşım var. Farklı kültürleri ve farklı dinden insanları orada görebilirsiniz. Batı dünyasına açılmak istiyorlar'' ifadesini kullandı.

Barcelona teknik direktörü, Katar'ın gelecek cumartesi günkü genel kurulda kulüp üyeleri tarafından tartışılacak olmasının, ''Mükemmel ve demokratik bir şey olduğunu ve herkesin rahat bir şekilde oyunu kullanacağını'' söyledi.

Guardiola, genel kuruldan ne sonuç çıkarsa çıksın Barcelona'nın ve futbolcuların kendisine başka kaynak bulacağını ve koşmaya devam edeceğini bildirdi.

Josep Guardiola, 2003-2005 yıllarında Katar'ın El-Ehli SC Doha takımında futbol oynamıştı.
Etiketler Josep Guardiola
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN