Web Sürümüne Geç

''Biz buraya futbol oynamaya geldik"

Çarşamba 14.09.2011 22:07

Maccabi Tel Aviv Teknik Direktörü Mordenay Iwanir, Beşiktaş ile oynayacakları karşılaşmada Türkiye ile İsrail arasındaki olayların kendilerini ilgilendirmediğini belirterek, "Olayların politik yönü bizim dışımızda. Biz buraya futbol oynamaya geldik." dedi.

UEFA Avrupa Ligi E Grubu ilk maçında Beşiktaş ile karşılaşacak İsrail ekibinde teknik direktör Iwanir, yarınki maç öncesinde karşılaşmanın oynanacağı İnönü Stadı'nda basın mensuplarının sorularını cevaplandırdı.

Yarın akşam kendilerini oldukça zor bir maç beklediğini ifade eden Mordenay Iwanir, "Rakip oldukça güçlü bir takım. Kadrolarında yıldız oyuncular bulunuyor. İleri uçta oynayan oyuncuları oldukça tehlikeli. Bir de maçı kendi evlerinde oynayacaklar. Bu nedenle bizi zor maç bekliyor." değerlendirmesini yaptı.
Bir gazetecinin 'Türkiye ile İsrail arasında yaşanan gerilimden dolayı, herhangi bir sıkıntı yaşadınız mı? Herhangi bir güvenlik kaygısı duydunuz mu?' sorusuna ise Iwanir, şu cevabı verdi: "Biz bir futbol takımıyız. Buraya futbol oynamaya geldik. Politikayla ilgili durum bizi ilgilendirmiyor."

Mordenay Iwanir, 'İki ülke arasındaki gerginlik sahaya nasıl yansır?' sorusuna ise "Biz politik konularla ilgilenmiyoruz. Türkiye'ye geldiğimiz günden beri bizimle çok yakından ilgileniyor." diye cevap verdi.
Başka bir gazetecinin 'Yarın akşama sizin için anti bir hazırlık yapılmış olabilir mi?' sorusuna ise Iwanir, "Öyle bir şey olduğunu sanmıyorum. Biz çıkıp futbolumuzu oynayacağız." diye konuştu.

İsrailli bir gazetecinin 'Beşiktaş maçına ne kadar hazırsınız?' sorusuna ise tecrübeli teknik adam, "Ne kadar hazırlıklı olduğumuz önemli değil. Yarın sahaya çıkıp futbolumuzu oynayacağız." karşılığını verdi.
'Türk medyasında İsrail ordusunda görev yapan futbolcuların gelmeyeceği yazıldı. Bu haberler doğru mu?' şeklindeki soruya ise, "Ülkemizde 20 yaşını dolduran herkes askerlik yapıyor. Bu sorunun futbolla alakalı olduğunu düşünmüyorum." cevabını verdi.

Iwanir, gruptan çıkma şanslarını ise şöyle yorumladı: "Beşiktaş ve Dinamo Kiev grupta çok şanslı görünüyor. Bizim şansımız az, ancak gruptan çıkmak için elimizden geleni yapacağız."

Takımın futbolcularından Haris Medunjanin, rakiplerinin oldukça güçlü olduğunu ve yarın akşam ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

Beşiktaş'ın UEFA Avrupa Ligi'ndeki rakibi Maccabi Tel Aviv, İnönü Stadı'nda ilk on beş dakikası basına açık bir çalışma gerçekleştirdi. Takım, kaldığı otelde antrenman yapmak için stada gelirken geniş güvenlik önlemleri alındı. İnönü Stadı'nın tribünlerinde sivil güvenlik görevlilerinin yer aldığı görüldü.
Etiketler Maccabi Tel Aviv
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN