Web Sürümüne Geç

Maccabi İnönü'ye geldi

Perşembe 15.09.2011 19:40

Beşiktaş'ın UEFA Avrupa Ligi (E) Grubu'nda bu akşam karşılaşacağı İsrail'in Maccabi Tel Aviv takımı, maçın başlamasına 1 saat 45 dakika kala Fiyapı İnönü Stadı'na getirildi.

İsrail temsilcisinin İstanbul'da konakladığı Divan Oteli'nin çevresinde geniş güvenlik önlemleri uygulanırken, takımın çıkışından önce de tedbirler artırıldı.

Otelin giriş kapısına yanaşan kafileyi taşıyacak otobüs, çevik kuvvet polislerince çembere alınırken, otel önündeki yollar kafilenin çıkışı sırasında trafiğe kapatıldı. İsrail ekibini stada götüren otobüs, çok sayıda çevik kuvvet polisini taşıyan araçların eskortluğunda stada doğru yola çıkarıldı.

Maccabi Tel Aviv'in otelden çıkış yaptığı sırada, dün akşam otel önünde gerçekleştirilen protesto gösterisinde asılan, ''Mavi Marmara'yı asla unutmadık, unutmayacağız'' yazılı pankart da dikkat çekti. Kafileyi taşıyan otobüs, kaldırılmayan bu pankartın önünden geçerek stada hareket etti.

Otobüsün otelden hareketinin ardından Dolmabahçe'de de trafik durduruldu. Takımın stada giriş yaptığı bölümde yollar, trafik durdurulduğu için tamamen boş kalırken, kısa bir mesafe ters yöne giren otobüs, güvenli bir şekilde stadyuma giriş yaptı.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN