Arda Turan: "İnanılmaz bir duygu"

Arda Turan: "İnanılmaz bir duygu"
Perşembe 10.05.2012 23:54

UEFA Avrupa Ligi kupasını Athletic Bilbao'yu 3-0 yenerek kazanan Atletico Madrid, başkent Madrid'de taraftarlarlarıyla coşkulu bir kutlama yaptı.

Bükreş'te oynanan maçın ardından kupayı Madrid'e getiren Atletico Madrid, diğer başarılarında olduğu gibi ilk olarak Almudena Katedrali'ne gitti. Kulüp Başkanı Enrique Cerezo, "Bu büyük kupa için Tanrı'ya teşekkürlerimizi sunmaya ve kentin, ayrıca Atletico'nun da koruyucusu olan Meryem Ana'nın heykelciğine kupayı adamak için buraya geldik" dedi.

Üstü açık otobüsle şehir turu atan futbolcular, teknik heyet ve yöneticiler daha sonra Madrid Belediye Başkanı Ana Botella ile Madrid Özerk Yönetim Başkanı Esperanza Aguirre tarafından kabul edildi. Futbolcular, kentin önemli merkezlerinden Sol Meydanı'ndaki özerk yönetim binasının balkonuna çıkarak, kendilerini bekleyen yüzlerce taraftarını selamladı.

Kutlamaların son durağı ise her zamanki gibi Neptün Meydanı oldu. Tarihi meydanı ve burada bulunan heykeli korumak için geniş önlem alınırken, futbolcuların gelişi ve taraftara sunumu sırasında coşkulu anlar yaşandı.

Atletico Madrid'de forma giyen milli futbolcu Arda Turan'ı anons eden sunucu, Türkçe, "Merhaba, teşekkür ederim" dedi. Sunucu, Arda'nın Atletico'daki tek Türk futbolcu olduğuna vurgu yaptı. Atletico Madrid'in kaptanı Antonio Lopez de esprili bir dille takım arkadaşlarını taraftarlara tanıtırken, Arda için, "Türk Beckham ama artık İspanyol da Beckham" ifadesini kullandı.

Öte yandan, Türk bayrağı ile kutlamalara katılan Arda Turan, AA muhabirine, "Çok mutluyum. İnanılmaz bir duygu. Anlatacak kelime bulamıyorum. Sevinen bu kadar fazla insanı hiç bir arada görmemiştim. Her şey inanılmazdı. Bir hayaldi gerçek oldu. İnşallah böyle devam eder. O kadar çok eğleniyoruz ki daha hiçbir şeyin farkında değilim. Herhalde sakinleşince, düşünüp, bakınca her şey daha anlaşılır olacak" diye konuştu.

Maçın ardından kupayla soyunma odasına gittiklerinde, "İnanılmaz keyifli anlar yaşadıklarını" vurgulayan Arda, Türkiye'deki dostlarının kendisini kutladığını kaydetti.

Etiketler Atletico Madrid
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN