"Takımın ayakta kalması mümkün değil"

"Takımın ayakta kalması mümkün değil"
Çarşamba 02.05.2012 17:43

Bank Asya 1. Lig ekiplerinden Sakaryaspor'un teknik direktörü Yılmaz Vural, ''Yarım asırlık bir kulübün yaşamını sürdürecek geliri yok. Bu şekilde Sakaryaspor'un ayakta kalması mümkün değil'' dedi.

Vural, Rüstemler Tesisleri'nde düzenlediği basın toplantısında, yeşil-siyahlı kulübün ekonomik anlamda kötü günler geçirdiğini ve bu şartlar altında daha fazla ayakta kalamayacağını anlattı.

Yapılacak olağan kongrede, ekonomik olarak güçlü kişilere ihtiyaç duyduklarını aktaran Vural, ''Sakaryaspor'u bundan sonra kurumsal bir kimliğe kavuşturamayacak herkes, bu takıma zarar verir. Yani takıma talip olmak isteyen arkadaşlarımız var. Fakat en büyük endişeleri, bu ekonomik durumun gitgide kötüleşmesidir. Bu kötü tabloyu çevirmek zor tabi. Bunun için birlik ve beraberlik lazım. O şekilde ancak durum çözülebilir'' diye konuştu.

Vural, takımın geleceğini düşünen herkesin, takımın Sakarya Büyükşehir Belediyesi'ne devredilmesi gerektiğine inandığını ifade etti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu'na çağrıda bulunan Vural, ''Bakın başarılı kulüplerinin hepsinin gayrimenkulleri var. Yani gelir getiren imkanları var ama Sakaryaspor'un önemli bir geliri yok. Yarım asırlık bir kulübün yaşamını sürdürecek bir geliri yok. Bu şekilde Sakaryaspor'un ayakta kalması mümkün değil'' ifadelerini kullandı.

''Yönetimin 10 milyon lirayı cebine koyması gerekiyor''
Maddi imkansızlıklar nedeniyle transfer yapamadıklarına işaret eden Vural, gelecek yönetimin ekonomik güce sahip olması gerektiğini vurguladı.

Gelecek sezon Spor Toto 2. Lig'de oynayacaklarına dikkati çeken Vural, şöyle devam etti:
''Kongrede takıma talip olacak arkadaşları uyarıyorum. Bu işler ekonomik birikim ister. Seçilecek yönetimin ilk yapması gereken transferi açmasıdır. Bunun için de 4 milyon lira lazım. Bunun ardından lig için, sezonluk yaklaşık 6 milyon liraya ihtiyaç var. Yani gelecek yönetimin 10 milyon lirayı cebine koyması gerekiyor. Bu gücü olan, kuülbün başına gelsin, yoksa takıma vakit kaybettirirsiniz''
Vural, konuşmasını şu şekilde tamamladı:

''Geleceği kapkaranlık bir kulüp olacak burası. Oyuncuların tamamı buranın çocukları. Yani kulübü kapatıp çocukları sokağa mı atalım? Lütfen bu kadar vicdansız olmayın. Ben istiyorum ki Büyükşehir Belediye Başkanı Toçoğlu, işin içine girsin. Bu takım ancak bu şekilde kurtulur. Bu kulüp çok acınacak durumda maalesef. Yazık, günah değil mi böyle bir takıma. Oyuncular antrenmana gelecek para bulamıyor.''
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN