"Bu takım tüm bölgenin temsilcisi"

"Bu takım tüm bölgenin temsilcisi"
Pazartesi 07.05.2012 15:21

Elazığ Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu, Spor Toto Süper Lig'e yükselen Elazığspor'un tüm bölgenin temsilcisi konumunda olduğunu, buna göre hareket edeceğini belirtti.

Selmanoğlu, Elazığspor'un Spor Toto Süper Lig'e yükselmeyi garantilemesi dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada, Elazığspor'un Süper Lig'e, çok zor bir süreçten geçerek geldiğini bildirdi.

Yasalar gereği belediye başkanlarının kulüp başkanı olamadığını, kendisinin de bu nedenle Elazığspor'un onursal başkanı olarak göreve geldiğini, ilk günden bu yana takıma var gücüyle destek olmaya çalıştığını ifade eden Selmanoğlu, şunları kaydetti:

''İki sezon önce sahaya çıkamama tehlikesi yaşayan ve giyecek forması dahi bulunmayan Elazığspor, o sezon 12 puan geriden gelerek kümede kalmayı başarmış, bir sonraki sezon ise mütevazı kadrosuyla TFF 1. Lig'e yükselmiştir. Bu ligde de ilk sezonunda şampiyon olmayı başaran Elazığspor, bir başarı hikayesi yazmıştır. Bu takım artık sadece Elazığ'ın değil, tüm bölgenin temsilcisi konumundadır ve buna göre hareket edecektir. Yine bu vesileyle şampiyonluk sevincimize ortak olan Erzurum, Şanlıurfa ve Gaziantepli hemşehrilerimize de buradan teşekkür etmek istiyorum. İnşallah Elazığspor öncü olacak ve bölgede yer alan diğer takımlar da tekrar Süper Lig'de mücadele edeceklerdir.''

Süleyman Selmanoğlu, Elazığ Valisi Muammer Erol'un da her zaman yanlarında olduğunu belirterek, takımın başarısında emeği geçenlere teşekkür etti.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN