"Genel Kurul'a değil maça odaklanılmalı"

"Genel Kurul'a değil maça odaklanılmalı"
Pazartesi 07.05.2012 00:00

Bank Asya 1. Lig'in son haftasında kümede kalma yolunda Gaziantep Büyükşehir Belediyespor'la önemli bir karşılaşmaya çıkacak Karşıyaka'nın onursal başkanı Selçuk Yaşar, ''Bu hafta bütün Karşıyakalılar'ın, genel kurula değil sadece ve sadece maça odaklanmasını diliyorum'' dedi.

Yaşar, yaptığı yazılı açıklamada, hayatı boyunca Karşıyakalı olmaktan onur duyduğunu, bugün de bütün olumsuzluklara rağmen Karşıyaka ve şanlı taraftarıyla gurur duyduğunu belirtti. Karşıyaka Spor Kulübü'nün tek gücünün taraftar olduğunu bildiren Yaşar, açıklamada şu ifadelere yer verdi:

''Yaşanan bu zor günler de el birliği ile atlatılacaktır. Karşıyaka sahipsiz değildir, kimse merak etmesin. Karşı karşıya kalınan tablo benim için de son derece üzüntü vericidir. Ancak bu noktada yaşanacak bir konsantrasyon kaybı Gaziantep Büyükşehir Belediyespor maçını zora sokabilir. Bu hafta bütün Karşıyakalılar'ın genel kurula değil, sadece ve sadece maça odaklanmasını diliyorum. Basın yoluyla ve kulislerde kimse birbirine mesaj göndermesin. Tüm camia kader haftasına konsantre olsun ve bu hafta seçim konuşulmasın. Önümüzde daha zaman var. Genel kurula yönelik çalışmalar önümüzdeki hafta da yapılabilir.''
Yaşar, Karşıyaka'nın 100 yıllık büyük bir tarih ve nice sportif başarılara sahip olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

''Evet, bugünler zor ve hepimiz için üzüntü verici. Ancak artık geleceğe bakmalıyız. Ben, hayatının 60 yılını yeşil-kırmızılı camiaya adamış olmaktan her zaman kıvanç duyan 88 yaşında bir Karşıyakalı olarak takımımıza Gaziantep Büyükşehir Belediyespor maçında yürekten başarılar diliyorum. Futbolcularımızın hepsinin sportif centilmenlikten ödün vermeden sahada varlarını yoklarını ortaya koyacaklarına ve neticenin kulübümüzü sevindirecek yönde olmasına büyük katkı sağlayacaklarına inanıyorum.''

Karşıyaka Spor Kulübü'nün olağanüstü genel kurulu çoğunluk sağlandığı takdirde 23 Mayıs Çarşamba günü, çoğunluk olmaması halinde ise 30 Mayıs Çarşamba günü yapılacak.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN