"Alnımızın akıyla çıkacağız"

"Alnımızın akıyla çıkacağız"
Çarşamba 09.05.2012 13:40

Çaykur Rizespor Kulübü Başkanı Metin Kalkavan, TFF 1. Lig'de hafta sonu Rize'de oynanacak ve yenen takımın Süper Lig'e yükseleceği Çaykur Rizespor-Akhisar Belediyespor maçıyla ilgili ''Bu sınavdan alnımızın akıyla çıkacağımıza inanıyorum'' dedi.

Kalkavan, yaptığı açıklamada, işi son maça bırakmamaları gerektiğini belirterek, ''Ligin ilk yarısında tabloya bakılınca bu iş buraya kalmamalıydı. Ama ikinci yarıyla beraber bir düşüş yaşadık. Bunlar futbolda olabilecek şeyler. Elinizde olmuyor. Süper Lig heyecanını son haftaya taşıdık. Artık her şeyi kendimiz belirleyeceğiz'' dedi.

Bir sezonun emeğine karşılık maç oynayacaklarını ifade eden Kalkavan ''İki takım da final maçı oynayacak. Buraya gelene kadar iki takım da büyük çaba vermiş, emek vermiş. Bu emeklerinin karşısında sezonun maçı olacak. Sonuç ne olursa olsun iki takım da Süper Lig'i hakketmiştir. İki takıma da bu günlere geldiği için saygı duymalıyız'' diye konuştu.

Hafta sonu Türkiye'de iki final maçı olduğunu dile getiren Kalkavan, şöyle devam etti:

''Hafta sonu iki final maçı var Türkiye'de. Biri İstanbul'da, diğeri Rize'de. Tüm spor kamuoyunun gözü bu maçlarda olacak. Bu sınavdan alnımızın akıyla çıkacağımıza inanıyorum. Taraftarımız sadece takımına destek olacak ve oynayan takımı da alkışlayacak. Takımını da protesto hakkı vardır ancak öncelikle doksan dakika sabır. Maç içerisinde sadece takımlarını pozitif yönde desteklesinler. Maç sonuna kadar skor ne olursa olursa olsun destek olsunlar. Şimdi birlik zamanı. Böyle bir şans yakalanmaz bir daha. Onun için maçın sonuna kadar sabretsinler. Her şey o zaman belli olacak. Bu sabrı gösterelim takıma inanalım ve sahip çıkalım. Gerisi gelecektir.''

Biletler satışa sunuldu

Öte yandan, 13 Mayıs Pazar Rize Yeni Şehir Stadyumu'nda saat 16.00'da oynanacak maçın biletleri satışa sunuldu. Kale arkası türbin 10, maraton türbin 20 liradan satılan biletler, Yeni Rize Stadı yanındaki benzin istasyonu ve Denizbank Rize Şubesi'nden temin edilebilecek.

Bu arada maça, İstanbul'daki Rize dernekleri ve yurt dışındaki Rizeliler tarafından da yoğun ilgi gösterildiği öğrenildi.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN