"Karşıyaka taraftarları gönüllerin şampiyonudur''

"Karşıyaka taraftarları gönüllerin şampiyonudur''
Pazartesi 14.05.2012 14:26

Bank Asya 1. Lig'de sezonun son maçında aldığı bir puanla kümede kalan Karşıyaka Spor Kulübü'nün (KSK) onursal başkanı Selçuk Yaşar, ''Futbol takımımız maalesef hedeflenen başarıyı elde edemedi ama Karşıyaka taraftarları gönüllerin şampiyonudur'' görüşünü ifade etti.

Yaşar, yaptığı yazılı açıklamada, yeşil-kırmızılı takımın kötü bir sezonu geride bıraktığını belirtti.

Takıma desteklerinden dolayı taraftarlara teşekkür eden Yaşar, şöyle devam etti:

''Şanlı taraftarlarımıza 88 yaşında bir KSK'li olarak yürekten teşekkür ediyorum. Futbol takımımız maalesef hedeflenen başarıyı elde edemedi ama KSK taraftarları gönüllerin şampiyonudur. Artık camiamız birlik ve beraberlik içinde kenetlenerek gelecek yıllara odaklanmalıdır. Bu yoldaki en büyük gücümüzse taraftarlarımızdır.''

Uzun yıllar önce Karşıyaka'da başarılı oyuncuların seçimini sağlayan ''Asım Ligi'' uygulamasının tekrarlanması halinde, gizli yeteneklerin keşfedilmesinin önünün açılacağını, artık futbola yeteneği olan gençlerin kulübe gelmesinin beklenmemesi gerektiğini belirten Selçuk Yaşar, açıklamada şu ifadelere yer verdi:

''O yetenekleri semtlerinde hatta sokaklarında bulmak ve kulübümüze kazandırmak gerekiyor. Asım ligi, futbolun başarısı için fevkalade önemlidir. Kongrede göreve gelecek yeni yönetimin bu konuya hassasiyetle odaklanmasını diliyorum. 1912 Karşıyaka Derneği'nin Çiğli'deki tesislerimizde altyapı çalışmalarında kullanılması amacıyla bir bina yaptırdığını mutlulukla öğrenmiş bulunuyorum. Emeği geçenlere teşekkür ederim. Bu tür çalışmaların artmasını istiyorum.

Kongre haftası nedeniyle bir kez daha vurgulamak istiyorum. KSK, sahipsiz değildir. Önemli olan kongre sürecinin saygı, centilmenlik, huzur içinde tamamlanması ve geleceğe yönelik, hayalci olmayan, ayakları yere basan somut projelerin ve hedeflerin ortaya konulmasıdır. Karşıyaka camiası kendi evlatlarıyla bunu yapabilecek olgunluktadır. Bu yolda en büyük gücümüz şanlı taraftarlarımızdır. Artık onlara hak ettikleri sportif başarıların yaşatılmasını istiyorum.''
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN