"Biz altyapıya önem vereceğiz''

"Biz altyapıya önem vereceğiz''
Salı 15.05.2012 13:30

Bank Asya 1. Lig'den bir alt lige düşen Sakaryaspor'da Kulüp Başkanı Vedat Yaşlıca, transfer yasağını kaldıracak ekonomik güçlerinin bulunmadığını ve altyapıya yöneleceklerini söyledi.

Genel Kurulda Kulüp Başkanı seçilen Yaşlıca yaptığı açıklamada, Sakaryaspor'un büyük bir borç yükü altında bulunduğunu ve bu borcu azaltmak için uğraşacaklarını anlattı.

Yaşlıca, uzun vadeli planlar yaptıklarını vurgulayarak, ''Belki bu sezon başarılı olmayabiliriz, ama ondan sonraki sezonlarda kalıcı başarıları kovalayacağız. Yani bir anda yeniden çıkmak isterdik, ama küçülmekten yanayız, takımın üstündeki borç yükünü biraz azaltmak istiyoruz'' dedi.

Transfer yasağının kaldırılması durumunda yeni oyuncuların takıma geleceğine işaret eden Yaşlıca, bu şekilde yeni masrafların ortaya çıkacağını dile getirdi.

Altyapıdaki genç oyunculara güvendiklerini vurgulayan Vedat Yaşlıca, ''Biz gençlerimize güveniyoruz. Onlarla yola çıkacağız ve bizleri mahcup etmeyecekler. Biz öz kaynaklarımıza dönmek istiyoruz. Yani transfer hakkımız da yok zaten. Bütçemizi yapımıza göre yapacağız. Bu şekilde borcumuzu eritmeye çalışacağız'' diye konuştu.

Yaşlıca, uzun vadeli planlar hazırladıklarını dile getirerek, ''İnşallah birkaç yıl içinde transferi açıp iyi bir kadro oluşturacağız. Transferi açacak durumumuz yok. Biz altyapıya önem vereceğiz. İnşallah bu şekilde kalıcı başarıların temellerini atacağız'' dedi.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN