"Hak eden kazansın"

"Hak eden kazansın"
Cumartesi 26.05.2012 11:22

Bank Asya 1. Lig play-off finalinde yarın akşam Ankara'da Kasımpaşa ile karşılaşacak Adanaspor'un teknik direktörü Levent Eriş, ''Hak edenin kazanacağı bir müsabaka olsun. Hak eden de kazanıp Türkiye Süper Ligi'ne ayağını bassın'' dedi.

Levent Eriş, pazar akşamı Ankara 19 Mayıs Stadı'nda çok güzel bir müsabakaya çıkacaklarını, Adanaspor olarak da bunu hakkettiklerini düşündüğünü söyledi.

Ligde çok geriden gelerek büyük bir mücadelenin içinde yer aldıklarını anlatan çizen Eriş, ''Son olarak play-off müsabakalarında Çaykur Rizespor gibi şampiyonluğu son maçta kaçıran, çok önemli bir takımı, her iki müsabakada da yenerek final oynama hakkını kazandık. Bu tabi ki bizim için çok önemli ve moral verici bir durumdu'' diye konuştu.

Eriş, pazar akşamı da Adanaspor'un yıllardır Süper Lig hasretine son verecek bir mücadelenin içinde yer almayı istediklerini belirterek, şunları kaydetti:

''Her şeyden önce şunu söylemek istiyorum. Hak edenin kazanacağı bir müsabaka olsun ve inşallah hak eden de kazanıp Süper Lig'e ayağını bassın. Biz Adanaspor olarak bunu çok özledik ve çok istiyoruz. İnşallah bu özlemimiz, pazar akşamı son bulacak diye düşünüyorum. Arkadaşlarıma bu anlamda çok güveniyorum. Çünkü çok karakterli bir oyuncu grubuna sahibiz. Bu kadar gerilerden gelip, pes etmeden, sabırla yola devam etmek her takımın harcı olmadığını düşünüyorum ama bizim oyuncularımız bunu başardılar. İnşallah finalde de bunu başaracaklar ve pazar akşamı Adanasporumuzu tekrar Süper Lig'e getirme şerefine nail olacaklar.''

Play-off finaline kadar yükselme başarısının rastlantı olmadığını vurgulayan Eriş, özellikle ligin ikinci yarısının başından itibaren ciddi bir ivme yakaladıklarını ifade etti.

Bunlar yaşanırken takım birlikteliğinin de en üst seviyeye çıktığını kaydeden Eriş, ''Takımda oyun disiplinine sadık kalan oyuncu sayısı fazlalaştı. Bugün gelinen noktanın da onların inancının zaferi diye düşünüyorum'' dedi.

''Hiç kimsenin desteğiyle bir yerlere gelmedim''
Eriş, sezon öncesi futbolda şike iddialarına yönelik gerçekleştirilen operasyonda gözaltına alınması olayının kendisini çok etkilediğini ve çok üzüldüğünü söyledi.

''Sadece ben değil, Türk futbolu çok büyük bir sıkıntı yaşadı'' diyen Eriş, şöyle devam etti:
'' Hak etmediğimiz şeylere maruz kaldık. Ben de kendi adıma hiç hak etmediğim bir durumla karşı karşıya kaldım. 35 yıldır futbolculuk ve antrenörlük hayatım boyunca hiç bir şerefsizliğin içinde olmadım. Alnımızın akıyla, tırnaklarımızla kazıya kazıya bu noktalara geldik. Hiç kimsenin desteğiyle bir yerlere gelmedim. O yüzden de bu şampiyonlukları kendi bileğimizin gücüyle kazandık. Ekibimle, çalıştığım takımlarla büyük bir birliktelik yaşayarak kazandık ama maalesef zaman zaman Türk futbolunda yaşanan kaoslardan biz de bu sene nasibimizi aldık. Elbette ki çok etkilendik, çok üzüldük. Haksızlığa uğradığımı düşünüyorum.''
Etiketler Bank Asya 1. Lig
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN