"Sonuç böyle olmamalıydı"

"Sonuç böyle olmamalıydı"
Pazartesi 28.05.2012 17:06

Bank Asya 1. Lig play-off finalinde normal süresi 2-2 berabere biten maçta uzatmalarda Kasımpaşa'ya 3-2 yenilen Adanaspor'da büyük üzüntü yaşanıyor.

Teknik Direktör Levent Eriş yaptığı açıklamada, final karşılaşmasında takımın çok iyi mücadele ettiğini ancak şampiyonluğu son iki dakikada kaçırdıklarını söyledi.

Finale kadar yapılan tüm maçlardan çok iyi bir performans sergilediklerini anlatan Eriş, ''Bu mücadelenin sonucunu şampiyonlukla taçlandırmak istemiştik. Buna da yakışacağımıza hep beraber inanmıştık'' dedi.

Bu inançla gerçekten çok büyük mücadelelerle finale kadar geldiklerini anlatan Eriş, şunları kaydetti:

''Gönül isterdi ki dün akşam bunun sonu güzel bitsin. Ama maalesef istediğimiz ve beklediğimiz Süper Ligi son iki dakikada elimizden kaçırdık. Oyun içinde yaşadıklarımız bu maçta bizi çok etkiledi. Maçta 100 dakika 10 kişiyle oynayan takımım son derece iyi mücadele etti. 22. dakikada gördüğümüz kırmızı kartın acısını derinden hissettik. Tabii ki şampiyon olmayı istemiştik buna da çok yakışacağımızı düşünüyorduk ama olmadı. Kasımpaşa'yı tebrik ediyorum.''

Eriş, Adanaspor ise Kasımpaşa'nın ekonomik olarak eşit olmadığını belirterek, buna rağmen takımlarının takdire değer bir mücadele sergilediğini ifade etti.

Maçın sonuna kadar çok iyi mücadele ettiklerini vurgulayan Eriş, ''Mağlubiyeti hak ettiğimizi düşünmüyorum. 100 dakika 10 kişiyle mücadele ettiğimiz maçın sonucu böyle olmamalıydı. Maalesef istediğimizi alamadık ama yine bize destek veren camiamıza, taraftarlarımıza, gözyaşlarıyla bizlerle birlikte olan ailelerimize, herkese teşekkür ediyorum. Büyük bir mücadeleden çıktık. Gelecek yıl inşallah bu camia hak ettiği Süper Lige aynı mücadele ile çıkar'' diye konuştu.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN