''Süper Lig hedefimizde bir değişiklik yok''

''Süper Lig hedefimizde bir değişiklik yok''
Perşembe 31.05.2012 12:20

Bank Asya 1. Lig ekiplerinden Göztepe'nin kulüp başkanı İmam Altınbaş, ''Süper Lig hedefimizde bir değişiklik yok'' dedi.

Gazetecilerle kahvaltıda biraraya gelen Altınbaş, kulüpte 4 yıldır başkan vekilliği görevini yürüten Serdar Samur'un yerine Sabri Sadıklar'ın getirildiğini söyledi.

Kulüp olarak artık tesisleşmeye ağırlık vermeyi düşündüklerini ve Göztepe'yi farklı bir yere taşımak için bu görev değişikliğini yaptıklarını kaydeden Altınbaş, Sadıklar'ın daha önceki birikimlerinden faydalanacaklarını ifade etti.

Urla'da yapımını düşündükleri tesis için Urla Belediyesi'nin gerekli planları 3 Haziran'da İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclisine göndereceğini kaydeden Altınbaş, tesis yapımı için Türkiye Futbol Federasyonu bütçesinde de kendilerine pay ayrıldığını söyledi.

Altyapının başına Ulvi Güveneroğlu geliyor

Altınbaş, bir aksilik olmaması halinde Ulvi Güveneroğlu'nun Pazartesi günü altyapının başında göreve başlayacağını belirterek, yeni sezon için transfer çalışmalarını da sürdürdüklerini söyledi.

Takımda kendisini ispatlayan isimlerin yer almayacağını kaydeden Altınbaş, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Daha önce Fenerbahçe'de, Galatasaray'da veya Beşiktaş'ta oynamış, 'Göztepe'de oynasam da olur oynamasam da' diyenler takımda yer almayacak. Süper Lig hedefimizde bir değişiklik yok. Hedefe giderken zaman zaman sorun yaşıyoruz ama camianın ve taraftarımızın desteğiyle de bunları aşıyoruz. Bütün İzmirliler'in desteğini de bekliyoruz. İzmir'in takımlarından bir tanesinin mutlaka Süper Lig'de yer alması ve Avrupa'da İzmir'i temsil etmesi gerekiyor. Bu Göztepe olursa Göztepe'yi, Karşıyaka olursa Karşıyaka'yı desteklemesi gerekiyor. Karşıyaka'nın düşmemesini istedim. Çünkü takımlar arasındaki rekabet, birbirlerine yarıyor.''

Sabri Sadıklar

Göztepe Kulübü Başkan Vekili Sabri Sadıklar da Göksel Aksel Tesisleri'nin TOKİ'ye devri konusunda kendilerine bir bilgi gelmediğini, ancak bunun olması durumunda yapılacak yeni tesisin Göztepe'nin menfaatlerine uygun olacağını kaydetti.

Altay'ın Alsancak Stadı'nın kiracısı konumunda olduğunu o nedenle Alsancak Stadı'nın kiralanması konusunda bir girişimde bulunmalarının etik olmayacağını kaydeden Sadıklar, yeni sezonda maçlarını bu statta oynamak için müracaat edeceklerini sözlerine ekledi.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN